Řidiči kamionu, který na Příbramsku způsobil srážku s vlakem, hrozí až 5 let vězení

Škoda přesahující pět milionů korun, čtyři zranění. To je konečná bilance srážky vlaku s kamionem, která se udála 21. února ve Staré Huti na Příbramsku.

Škoda přesahující pět milionů korun a zahájení úkonů trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, to je výsledek šetření policie k páteční nehodě na železničním přejezdu v katastru obce Stará Huť.

„Za výše uvedený čin stanovuje trestní zákoník šest měsíců až pět let odnětí svobody,“ informovala mluvčí Policie ČR v Příbrami Monika Schindlová.

Vlak se s nákladním autem srazil 21. února před 12. hodinou ve Staré Huti na Příbramsku. Stalo se to po té, co čtyřicetiletý řidič nákladního vozidla vjel na nezabezpečený přejezd v momentě,  kdy přijížděl osobní vlak s přípojným vozem a hnacím strojem. Vlak narazil do přívěsu „náklaďáku“ a následně došlo k jeho vykolejení.

Automobil se po nárazu převrátil na bok a vysypal se z něj náklad dřevěných palet. Ve vlaku bylo celkem šest osob. Motoristu, dva cestující a strojvůdce převezli sanitky do nemocnice s poraněním lehčího charakteru.

„Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži,“ doplnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Mezi zraněnými je strojvedoucí, řidič nákladního vozu a dva cestující. Podle Effenbergerové byli všichni po nezbytném ošetření na místě převezeni do příbramské nemocnice. Podle Schindlové dechová zkouška ukázala, že řidič nákladního vozu nebyl pod vlivem alkoholu.

Včera, 12:17
Smyslem projektu Nevyhazuj to je dát nepotřebným věcem nový domov a darovat je lidem, kteří...
Včera, 11:40
Nový babybox byl instalován na přání nemocnice v Mělníku v pavilonu T, který je vlevo...
Včera, 10:52
Zvýšení bezpečnosti provozu a současně zkrácení jízdních dob vlaků umožní právě dokončovaná rekonstrukce celkem šesti...
Včera, 10:10
Hlasování o návrzích, jak bude naloženo s milionem korun z rozpočtu Prahy 22, je ukončeno....
Včera, 08:06
Ministerstvo školství rozhodlo s ohledem na aktuální situaci o tom, že letošní zápisy do prvních...
28.3.2020
Kutná Hora, která patří k oblíbeným turistickým cílům, je v těchto dnech neobvykle vylidněná a...
28.3.2020
Město Nymburk upraví v roce 2020 ceny nájemného v městských bytech. Ty se nezvyšovaly od...
28.3.2020
Kutná Hora odpustí podnikatelům, kteří mají pronajaté městské prostory nebo pozemky, nájem za tři měsíce. Rozhodli o tom...
28.3.2020
Málokdo to věděl, ale na půdě pod střechou západního křídla Žerotínského paláce se ukrývala velká...
28.3.2020
Nejčastějšími příčinami zdlouhavého povolování staveb jsou chyby v žádostech, nekompletní dokumentace, chybějící souhlasy státních úřadů...
Reklama