Rozvoj mělnické části Vehlovice brzdí chybějící kanalizace

Rozvoj mělnické části Vehlovice brzdí chybějící kanalizace. Město ji dlouhodobě plánuje, ale musí najít dalších 30 milionů korun na stavbu přivaděče, oproti plánovaným nákladům a dřívější domluvě se společností Vodárny Kladno Mělník.

Město ve Vehlovicích počítá s vybudováním chodníků, opravou silnic i úpravou náměstí. Začít může ale právě až po dokončení zemních prací spojených se stavbou kanalizace, aby opravené plochy nebylo nutné rozkopat, řekl dnes novinářům starosta Ctirad Mikeš (Mé město).

V Mělníku pokračuje oprava mostu v Chloumecké ulici

Na stav lokality si někteří lidé stěžovali v petici. Situací se bude podle starosty zabývat rada města a k jednání přizve i obyvatele. Celkově jde v případě kanalizace o zhruba stomilionovou investici, využít by město mělo i dotaci ministerstva zemědělství. Musí ale ještě prověřit její podmínky, například, zda bude možné napojení kanalizace na čistírnu odpadních vod až v roce 2023. „Tím bychom rozložili, teoreticky, tu investici na tři roky,“ uvedl Mikeš.

Ve Vehlovicích žije přibližně 600 obyvatel. Chybí zde i společenský prostor. Město uvažuje o nákupu budovy, kde by mohla být restaurace, musí ale prověřit její stav a zjistit požadovanou cenu.

Dopravu v mělnické Bezručově ulici možná přestane brzdit přejezd

Už několik let se také chystá točna, která v části umožní otáčení autobusů, jež by sem pak díky tomu mohly zajíždět častěji. Podle místostarosty Milana Schweigstilla (za STAN) muselo město projekt několikrát nechat upravit, například kvůli nasazení kloubových autobusů. Přípravu komplikuje i složitý administrativní proces, ale letos by už projekt měl být dokončen, dodal místostarosta.

ČTK

Včera, 19:09
Mělník nechá pietně upravit prostranství u krematoria, kde je rozptylová loučka. Vymezí část pro zapalování...
Včera, 17:58
Benešov bude letos hospodařit s příjmy 660 milionů korun a výdaji 862 milionů Kč. Schodek...
Včera, 16:17
Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku letos začne s opravami sídliště Jaselská. Stavebníci zrekonstruují postupně všechny ulice...
Včera, 16:01
Nové Strašecí na Rakovnicku chce opravit hřiště Na Kocourku, které slouží místním školám i oddílům....
Včera, 10:11
Asociace dobrovolných záchranářů České republiky pořádala zdravotnický kurz pro vybrané členy středočeské pořádkové jednotky už...
Včera, 09:54
Tradičně poslední sobotu v masopustě – letos 22. 2. – se v Zadní Třebani bude...
Včera, 09:22
Novým příbramským radním se v pondělí stal zastupitel za ANO Jiří Holý. Nahradil dosavadního radního...
Včera, 09:01
Muzeum Říčany se nebojí nových vzdělávacích forem. Historii, kulturu i přírodu přibližuje hravým a zážitkovým...
Včera, 07:01
Na střeše kladenské továrny firmy Lego vznikla solární elektrárna, dokončena byla letos v lednu. Má...
18.2.2020
Pražská Zbraslav se rozhodla využít moderních technologií a pro komunikaci s občany začala používat plnou...
Reklama