S koronakrizí si atleti ASK Dipoli v Černošicích a Dobřichovicích poradili individuálními tréninky

Atleti ASK Dipoli v Černošicích a Dobřichovicích se vypořádali s tím, že v současné době nejsou možné závody a společné tréninky. Na sport nerezignovali a kladou důraz na pravidelný individuální trénink, který je důležitý jak pro udržení fyzické kondice, tak psychickou vyrovnanost. Zároveň je to pravidelná příprava na budoucí závody. Zatím není jisté, zda se uskuteční ty jarní.

FOTO: Individuální tréninky – ASK Dipoli

Individuální tréninky – ASK Dipoli - UVOD ZAPAD S koronakrizí si atleti ASK Dipoli poradili individuálními tréninky – foto archiv ASK Dispoli 1Individuální tréninky – ASK Dipoli - ZAPAD S koronakrizí si atleti ASK Dipoli poradili individuálními tréninky – foto archiv ASK Dispoli 1Individuální tréninky – ASK Dipoli - ZAPAD S koronakrizí si atleti ASK Dipoli poradili individuálními tréninky – foto archiv ASK Dispoli 2Individuální tréninky – ASK Dipoli - ZAPAD S koronakrizí si atleti ASK Dipoli poradili individuálními tréninky – foto archiv ASK Dispoli 3

„Termíny atletických závodů se v termínové listině Českého atletického svazu mění téměř co týden. Pro většinu atletů jsou závody příležitostí, jak poměřit své síly a zúročit své získané tréninkové zkušenosti s ostatními atlety. Pro mnohé je to však o boji se sebou samým a o překonávání vlastních hranic i rekordů,“ jsou přesvědčeni lidé z ASK Dipoli.

Tréninky v Černošicích a Dobřichovicích se rozjely naplno

„V tomto „kovidovém“ čase, kdy atleti nevědí, zda se vůbec nějaké závody na jaře budou konat, jedno ví jistě – důležité je se nevzdat a bojovat hlavně sám se sebou, s vlastní leností a vůlí, protože sport je jedna z mála věcí, která skutečně může pomoci v časech ne zrovna lehkých,“ dodávají.

Flexibilní přístup

Oceňují flexibilitu svých trenérů, kteří se snaží nacházet řešení v každé situaci. Kupříkladu ve stupni PES 5 nabízejí online tréninky, individuální tréninky nebo tréninky ve dvojicích, které se konají ve sportovním areálu v Černošicích Mokropsech i v areálu TJ Sokol Dobřichovice. Dbáno je samozřejmě na dodržení potřebné vzdálenosti mezi sportovci a jejich maximálně možný počet. Zájem o tréninky převyšuje nabídku.

Atleti ASK Dipoli z Černošic a Dobřichovic pokračují v trénincích i v nelehké koronavirové situaci

Pravidelně trénují i dospělí hobby sportovci, přičemž trenéři jsou jim pro případné rady k dispozici online nebo v domluvené době na sportovištích. O zážitcích i výkonech se atleti i hobby sportovci dělí s ostatními na sociálních sítích. Na jaro jsou plánována tři soustředění, přičemž atleti doufají, že situace umožní uskutečnit je. V současnosti je též možné, aby se noví zájemci o tréninky online zapsali na II. pololetí, přičemž zápis je možný v průběhu celého školního roku. Nynějším členům je členství prodlouženo automaticky.

Včera, 15:41
Strávníky uvítali v nové školní jídelně v Bezručově ulici 1. března, v provozu je i...
Včera, 04:00
Bydlení mileniálů, tedy mladých lidí od 18 do 35 let, je palčivé téma. I proto...
6.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
6.3.2021
První zmínka o Jeseníku sahá hluboko do minulosti, je z roku 1088. V základní listině...
5.3.2021
Od 1. března funguje v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech (Havlíčkova 514) nové Velkokapacitní...
5.3.2021
Vzhledem k tomu, že se ani po roce epidemická situace v České republice zásadním způsobem...
5.3.2021
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže prověřuje vstup Městyse Suchdol do Vodohospodářské společnosti Vrchlice Maleč. Ten...
5.3.2021
Nejdůležitějším rozhodnutím zastupitelstva je, že by se město už nemělo dále rozrůstat. Důvodem je naplněná...
Otrávené mládě vydry.
5.3.2021
Na Příbramsku už tento rok dva případy otravy volně žijících zvířat.
5.3.2021
Sportovci nově na Ostrově v Nymburku mají k dispozici dvojitou hrazdu, šikmý žebřík, lavičku s...
4.3.2021
Případ, kdy ani rozchod partnerů neřeší násilné chování jednoho z nich a domácí násilí pokračuje...
Reklama