SIC pomáhá středočeským firmám překonat krizi

Pokles poptávky, nedostatek financí na provoz firmy, krizová komunikace a motivace zaměstnanců. Zkušení experti a mentoři poradí, jak čelit ekonomickým následkům koronaviru. Série internetových seminářů Středočeského inovačního centra (SIC) startuje již 31. března.

Nacházíme se v turbulentní a nevypočitatelné době, která ovlivňuje firmy a jejich podnikání. Reakce manažerů a majitelů v příštích týdnech budou rozhodující pro další směřování jejich společností. Nejdůležitější bude minimalizovat škody a připravit firmy na období po ukončení ochranných opatření a oživení ekonomiky,“ říká Pavel Jovanovič, Business development manažer SIC.

Díky programu PLATINN má SIC přístup k expertům a mentorům, kteří mají osobní zkušenosti s řešením podobných situací z vlastních firem i od významných klientů. Účastnici on-line seminářů budou mít jedinečnou možnost tyto zkušenosti sdílet a získat okamžitou zpětnou vazbu. V další fázi jim SIC může zprostředkovat individuální pomoc konkrétního experta.

SIC udělal rychlé šetření mezi svými firemními klienty a semináře zaměří na tyto nejčastěji zmiňované oblasti:

  • Krizový management a komunikace k zaměstnancům (31. 3.)
  • Leadership – rozhodování a řízení firmy v době krize (datum bude upřesněno)
  • Další semináře se budou zaměřovat na financování chodu firmy, obchod a pokles poptávky, marketing a PR (konkrétní témata a termíny budou upřesněny)

„Abychom maximálně omezili ekonomické následky epidemie, rozhodli jsme využít všech dostupných nástrojů ve Středočeském kraji. Jedním z nich je také SIC, jehož tým odborníků se dlouhodobě věnuje mapování služeb a technologií ve středočeských firmách a výzkumných centrech. Díky tomu disponuje komplexní databází subjektů, které se zabývají například biomedicínou, nanotechnologiemi nebo 3D tiskem. Tyto poznatky lze využít ve prospěch firem, měst i obcí v našem regionu,“ říká Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtmanka Středočeského kraje.

Více na www.s-ic.cz, kontakt pro zájemce o seminář: [email protected]

Přečtěte si, jak dále SIC pomáhá v boji proti koronaviru – ZDE.

PR

Dnes, 16:49
V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se letos opět objevil rys ostrovid. V lednu ho...
Dnes, 15:05
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
Dnes, 13:31
Mělnické centrum pro seniory preventivně vytváří seznam pomocníků, kteří v případě rozšíření onemocnění COVID-19 zastoupí...
Včera, 14:52
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
Včera, 13:04
Do testování vzorků na koronavirus se zapojil i Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany,...
Včera, 10:53
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
Včera, 08:51
Radní Středočeského kraje dali na doporučení odborné komise a rozhodli o tom, že speciální vůz...
2.4.2020
Praha zahájila pravidelné dezinfikování vltavských náplavek. Kromě toho se také dezinfikují náměstí, zastávky MHD, veřejné...
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
2.4.2020
Aktualizováno: Krizový štáb Středočeského kraje vedený hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou začal distribuovat první část dezinfekčních...
Reklama