Soutěž v kreslení spojuje Vánoce v Čechách a Ledru

Vánoční obrázky pro Ježíška směřují opět na Svatou Horu, zapojte se do jedinečné mezinárodní soutěže Vánoce v Čechách a Ledru. Obrázky můžete posílat až do 28. prosince.

Tradice adventu, Vánoc v Čechách a Ledru již 4. rokem přibližuje projekt spolupráce betlémářů Příbram a Valle di Ledro. Frontová linie vyhnala obyvatele za 1. světové války z údolí Valle di Ledro do Příbrami a dalších měst v tehdejším Rakousku-Uhersku. Region Valle di Ledro nepojí s Příbramí pouze osud vyhnanců za 1. světové války, ale i tradice betlémářství. V letošním roce budou představeny betlémy nejen z Čech a Itálie, ale pro děti je zároveň připravena výtvarná soutěž.

„Byly to právě dopisy a obrázky, které i během 1. světové války pomáhaly šířit naději a porozumění ve válčící Evropě. Podobně je tomu dnes, kdy je Evropa zasažena koronakrizí a i kreslený pohled může pomoci a potěšit obyvatele daných měst v nelehké době,“ uvedl koordinátor projektu Josef Hovorka.

Papež František také o letošní 3. neděli adventní požehnal figurky malých Ježíšků. Letos se pro koronavirová opatření sešlo na Svatopetrském náměstí méně dětí a mladých, přesto další měli možnost sledovat vše pomocí sociálních sítí. „Každého z vás zdravím a žehnám sošky, které si vložíte do jesliček na znamení naděje a radosti,“ připomněl papež František.

Do soutěže v kreslení se v loňském roce zapojilo přes 160 dětí nejen ze Středočeského kraje, italského Ledra, ale i Chorvatska, Indonésie nebo ze školy přímo z Betléma v Palestině – Hope School-Beit Jala, která již od roku 1962 poskytuje vzdělání dětem v nouzi.

Obrázky mohou doručit děti v průběhu adventu a Vánoc přímo Ježíškovi poštou nebo osobně do poštovní schránky na Svaté Hoře. Výstava obrázků bude probíhat v době adventu a Vánoc v Příbrami na Svaté Hoře a v italském Valle di Ledro. Po skončení soutěže budou vybrány nejkreativnější práce ve čtyřech kategoriích.

Děti se mohou těšit na zajímavé ceny od Středočeského kraje, Spolku pro tradiční Vánoce – Náš Ježíšek nebo poutního místa Svatá Hora a dalších.

Nález uhynulých zvířat u Sedlice.
23.2.2021
Policisté se budou muset obejít bez jednoho důkazu při vyšetřování hromadného úhynu zvířat. Orla mořského...
23.2.2021
Přes složitou epidemiologickou situaci probíhá dál řada investičních akcí. To se projevilo i v programu...
21.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Otrávený orel mořský u Sedlice.
21.2.2021
Nepříjemný pohled se naskytl nálezci, který v pátek 19. února našel u obce Sedlice nedaleko...
POL POINT v Krásné Hoře umožní lidem podat oznámení policii formou videa
19.2.2021
Virtuální způsob komunikace prostřednictvím Pol Pointu umožňuje přijmout oznámení z jakéhokoliv místa a přijaté oznámení obratem...
18.2.2021
Nová legislativa konečně umožní zlikvidovat vraky aut z ulic měst a obcí. Doposud to bylo...
17.2.2021
Není to tak dlouho, kdy byl revitalizován rybník v Lesoparku Dražovka v Hořovicích. Kolem něj...
16.2.2021
Rozvolňování protikoronavirových opatření je v nedohlednu, dlouhodobá výuka teorie a řešitelské soutěže na dálku jsou...
16.2.2021
Sanity rychlé záchranné služby prý zbytečně jezdí přes rušné centrum města. Proč nevyužívají zadní výjezd...
16.2.2021
Na hranicích příbramského a berounského okresu působí parta mladých lidí, kteří si říkají Dovedové Křešín....
13.2.2021
Návrh na sloučení příbramských gymnázií pobouřilo veřejnost, ale i rodiče studentů. Kdy naposledy mají podle...
Reklama