Starosta Příbrami oznámil, že je pozitivní na covid-19. Chyběl tak u významných událostí

Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky pocítil první příznaky nemoci už v pondělí ráno. Z preventivních důvodů pochopitelně raději nešel do práce. Prošvihl tak zastupitelstvo, na kterém bylo poukázáno na podezřelé zakázky firmy, s níž je podpisem smluv spojen on i jeho předchůdce. Také se otevíraly obálky s nabídkami na dodavatele projektové dokumentace opravy bazénu za 250 milionů korun.

„Ač je mi to opravdu nepříjemné, musím se poprvé omluvit ze zasedání zastupitelstva. Vypadá to, že se mi podařilo přes víkend nastydnout. Ale protože v dnešní době člověk neví, co je běžný kašel a co je covid, nebudu to pokoušet, abych případně někoho nenakazil,“ oznámil v pondělí 9. listopadu krátce před polednem starosta Jan Konvalinka.

Už v úterý večer se měla neblahá zpráva potvrdit.

„Výsledek mi přišel včera večer. I já se přidávám k osobám pozitivně testovaným na covid-19,“ ohlásil ve středu starosta.

Starosta je osobou veřejně činnou, placenou z peněz občanů. Doklad pro svou nepřítomnost na pracovišti ale zveřejnit nechtěl.

„Výsledek testu mám ve formě SMS. Netuším, co neobvyklého by na ní kdokoliv viděl. Prosím, nedělejme z toho něco velkého,“ uvedl Konvalinka.

Potvrdit informaci odmítla i Krajská hygienická stanice.

„Díky tomu, že na úřadě dodržujeme ochranná opatření, nemusí nikdo z mých kolegů do karantény. Po následujících 10 dní budu spolu s mou rodinou v izolaci,“ dodal starosta.

„Jsem opravdu rád, že jsem se nakonec nepřinutil k účasti na pondělním zastupitelstvu,“ dodal.

Na pondělním jednání zastupitelstva občan pan M. přednesl podezření, že společnost Staler, spol. s r.o., dokladovala při prokazování splnění podmínek účasti ve výběrových řízeních na stavební zakázky města nepravdivé referenční zakázky.

Firma pro město dělala za poslední 4 roky zakázky za desítky milionů korun. Pod smlouvami je podepsán současný starosta Příbrami Jan Konvalinka, u starších smluv pak tehdejší starosta Jindřich Vařeka.

Město se tím bude podle vyjádření starosty Konvalinky zabývat.

„Město spolupracuje v dané věci s externím právním zástupcem a v případě, že bude zjištěno, že takovým jednáním uvedené společnosti bylo poškozeno, je odhodláno důsledně hájit svá práva. Jakmile budeme mít validní podklady, o které lze opřít další právní kroky, zvážíme další postup, zejména otázku prověření takového jednání uvedené společnosti ze strany dozorových orgánů v oblasti zadávání veřejných zakázek,“ uvedl starosta v prohlášení.

Ve středu 11. listopadu také město vybíralo dodavatele projektové dokumentace na stavební zakázku opravy bazénu. Původní záměr postavit akvapark za půl miliardy padl, a tak je cílová částka omezena na jen rekonstrukci bazénu s cílovou cenou stanovenou na 250 milionů korun.

11.1.2021
Ačkoliv silničáři dělají, co mohou, zima je prostě rychlejší. Námraza a rozbředlý sníh si tak...
8.1.2021
Prvním miminkem nového roku v příbramské porodnici je chlapeček Tobias.
8.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
8.1.2021
Lidé v době nouzového stavu více navštěvují přírodu. S počtem návštěvníků Chráněné krajinné oblasti Brdy...
7.1.2021
Město Příbram bude letos investovat do revitalizace Čekalíkovského rybníka a jeho okolí. Práce na další...
7.1.2021
Okolo 120 dětí ze 2. základní školy Dobříš a Trnka navštívilo naučnou akci „Do lesa...
7.1.2021
Kolaudací byl dokončen vodohospodářský projekt, při kterém byl v další části Orlova vybudován vodovod a...
6.1.2021
Ošklivá hradba z betonových panelů v centru Dobříše u hotelu Heinz, po čtyřech letech zmizela...
30.12.2020
Čtyři dny před Štědrým dnem došlo v obci Ohrazenice k tragédii. Při požáru rodinného domku...
28.12.2020
Čtyři dny před Štědrým dnem se v obci Ohrazenice na Příbramsku odehrála tragédie. Při požáru...
22.12.2020
V Příbrami se bude od ledna opět platit jízdné v městské hromadné dopravě. Provoz autobusů...
Reklama