Starostové budou mít konečně přehled o nemocných v jejich obci

test

Středočeští hygienici budou moci využívat pro informování starostů o nakažených koronavirem elektronický systém krajského operačního a informačního střediska.

Starostové tak budou mít přehled o tom, nakolik se epidemie týká jejich obce, uvedla dnes hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Někteří středočeští starostové v minulých dnech tvrdili, že je krajský krizový štáb nechce informovat o koronavirové nákaze. Podle opozičního hnutí STAN krizový štáb zakázal poskytovat informace o počtu potvrzených nákaz v obcích, přestože je členové štábu znají. Pokorná Jermanová to odmítla, informacemi o nakažených v jednotlivých obcích podle ní disponují hygienici a krizový štáb je nemá.

Informovanost by se měla podle hejtmanky zlepšit, protože hygienici nyní budou moci využívat systém krizového řízení KOPIS a posílat touto cestou informace ke starostům. „Dáváme ho hygienikům k dispozici, aby mohli se starosty komunikovat způsobem, na který jsou zvyklí. Umí ho používat a mají ho ve svých počítačích. Hygiena bude KOPIS zásobovat informacemi každý den,“ řekla hejtmanka. Míra informací, které budou starostům poskytovány, je podle ní plně v kompetenci krajské hygienické stanice.

hejtmanka

Komu a za co šlo sedm milionů korun? Jermanové úřad to tají

Předseda krajské organizace STAN a starosta Dolních Břežan u Prahy Věslav Michalik tento týden poukázal na to, že starostové jsou v první linii, a když lidé něco potřebují, obracejí se na ně. Proto by podle Michalika měli vědět, zda se v jejich obci nákaza vyskytuje, aby mohli organizovat účinná opatření na svém území. Podle starosty Psár u Prahy Milana Váchy (STAN) už kvůli nedostatku informací kolují fámy o nakažených v území. Podle něj by bylo dobré mít například interaktivní mapu s výskytem COVID-19. Naopak v Mělníku podle mluvčí radnice Barbory Walterové přesné informace o počtu nakažených mají, protože mají hygieničku v krizovém štábu.

 

zav/čtk

První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
Ze křtu klipu Na Vivaldiho!
20.7.2021
Ve skanzenu v Přerově nad Labem a v kapli i zámku ve Smiřicích byl natáčen...
14.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
14.7.2021
Ačkoli je na Radouči instalována řada informačních tabulí o nevhodném krmení syslů, stále řada návštěvníků...
10.7.2021
Člověk, který dosáhl důchodového věku a hodlá si v nejbližší době o starobní důchod zažádat,...
6.7.2021
Letos 21. června uplynulo třicet let od posledních minut sovětských vojáků na území Československa –...
4.7.2021
V Ateliéru Josefa Sudka na Újezdě probíhá výstava – přátelský dialog plastik sochařky Hany Wichterlové...
2.7.2021
Náročná obnova památkově chráněného objektu Šlechtovy restaurace ve Stromovce míří do finální fáze. Aktuálně byly...
2.7.2021
Začátkem roku nebylo vůbec jasné, v jakém formátu se budou smět konat automobilové soutěže. Úvod...
2.7.2021
Finále festivalu Porta, se v Lesním divadle v Řevnicích bude konat již po třinácté, tentokrát...
30.6.2021
Hlavní město finalizuje veškeré materiály, které vznikly za účelem prověření místa uložení ostatků Zdeny Mašínové...
Reklama