Střední škola na Praze 9 má hotovy první třídy Centra interaktivní výuky

Po třech měsících od zahájení dodávek techniky, nábytku a instalací bylo úspěšně dokončeno první tzv. Centrum interaktivní výuky v prostorech Střední školy elektrotechniky, multimédií a informatiky na Novovysočanské ulici v Praze 9. Jedná se o první dokončené centrum z patnácti plánovaných. Centra vznikají v rámci projektu iKAP Praha, což je společný projekt Hospodářské komory hl. m. Prahy a Magistrátu HMP, zaměřený na podporu pražského školství.

Záměrem této aktivity je do praxe pražského školství přinést ty nejmodernější technologie. Bude postupně vybudováno 48 moderně vybavených učeben, které budou umístěny na vybraných 11 středních školách, dvou speciálních školách a dvou školách uměleckých. Pedagogičtí pracovníci zapojených škol získají potřebné kompetence a naučí se techniku využívat ve své běžné pedagogické praxi. Žáci značně posunou kvalitu své profesní přípravy a naučí se pracovat se špičkovými technologiemi. V neposlední řadě pak jednotlivé školy otevřou své brány také pedagogům dalších středních a základních škol a v tematicky zaměřených setkáních budou kolegům poskytovat další možnost seznámit se s potenciálem jednotlivých přístrojů a zařízení a rozhodnout se tak, zda mohou také svojí výuku obohatit využitím moderních technologií.

Za zcela unikátní v republikovém měřítku je možné označit třídy zaměřené na 3D technologie a virtuální realitu. Pražské školy díky projektu získají celkem 11 takto vybavených a zaměřených tříd, osazených celkem téměř 180 samostatnými 3D pracovišti. Takto kvalitním a rozsáhlým vybavením se nemůže pochlubit kromě Prahy školství žádného dalšího kraje.

Poslední vývoj spojený s pandemií coronaviru více než kdy dříve ukázal na potřebu větší měrou zařadit do školní praxe vhodné technické vybavení, které kromě jiného dokáže propojit učitele a žáky na dálku. Mimo jiné právě i pro takovou situaci nabízí moderně vybavená centra to nejlepší řešení. Do jara příštího roku dojde k postupnému předání všech tříd do užívání škol a jejich žáků.

Včera, 18:20
Pražský magistrát letos kvůli opatřením proti šíření koronaviru neuspořádá slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském...
Včera, 17:40
Magistrát letos přestěhoval z domova ve Svojšicích zpět do Prahy do městských bytů 15 klientů...
Včera, 17:00
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Včera, 17:00
Pražský magistrát rozdělí v příštím roce v programu projektů týkajících životního prostředí 40 milionů korun,...
Včera, 15:00
Téměř 5000 takzvaných stravenek zatím zakoupili lidé s cílem podpořit zvířata v pražské zoologické zahradě....
Včera, 13:40
V listopadu pražské trasy metra B a C oslavily hned několik výročí. Tím největším bude...
Včera, 13:00
Židovští uprchlíci a loď Patria. Je tomu 80 let, co se tato loď potopila v...
Včera, 12:20
V Praze se rozrůstá populace bobra evropského. Podle odhadů vědců nyní žije v hlavním městě...
Včera, 11:00
Jedno z nejtajemnějších míst Prahy 8 leží nedaleko proslulé bohnické psychiatrické léčebny. I když to...
Včera, 09:40
Na Jarově v Praze 3 otevřela radnice upravený park v ulici U Kněžské louky. Na...
Včera, 08:59
Že si 15letý školák zapálí marihuanu? Možná právě učinil první krok do drogového pekla. Marihuana...
Reklama