Středočeský Klub českých turistů opraví turistická značení za šest set tisíc korun

Finančí dotaci kraje využijí i na údržbu značení pěších a cyklistických tras ve Středočeském kraji.

„Členové klubu značení sice dělají ve svém volném čase, bez nároku na odměnu a jen za úhradu cestovních nákladů, ale směrovky, informační panely a další materiál stojí nemalé finanční prostředky, s nimiž potřebují pomoci,“ komentoval rozhodnutí rady Martin Draxler, radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu s tím, že pro rozvoj cestovního ruchu je přínos členů klubu neocenitelný, neboť kvalitně značené a pravidelně udržované turistické trasy jsou nutností pro návštěvníky kraje i jeho obyvatele, kteří mají rádi volnočasové aktivity v přírodě. „Česko je vyhlášené tím, že má jedno z nejlepších značení v Evropě, ne-li vůbec nejlepší,“ připomněl.

Poberounský masopust načíná druhou třicítku

Z částky šest set tisíc korun by mělo dvě stě padesát tisíc korun jít na každoroční pravidelnou obnovu jedné třetiny vyznačených pěších tras v kraji. Dalších padesát tisíc korun na údržbu prvků informačního systému, tedy stojanů s mapami a směrovníky, kterých je ve středních Čechách sedm tisíc.  Dalších tři sta tisíc korun by měl kub využít na výrobu cykloznaček a jejich instalaci v terénu.

Klub českých turistů má v evidenci celkem více než šest tisíc kilometrů pěších značených tras a více než čtyři tisíce kilometrů cyklotras. Sdružuje téměř čtyřicet tisíc turistů po celé České republice a organizuje každoročně přes tisíc akcí určených jak pro své členy, tak i neorganizované zájemce, které se věnují nejrůznějším druhům turistiky, a to pěší, cyklo, lyžařské, vysokohorské, vodní, mototuristice, speleoturistice, turistice zdravotně postižených a nejnověji i hipoturistice.

Roste počet cestujících, kteří dojíždí denně vlakem do Prahy

Klub českých turistů byl založen v roce 1888 skupinou vlastenců kolem Vojty Náprstka. Od počátku byl velice aktivní, díky klubu rychle vyrostla síť turistických ubytoven, vznikla hustá síť značených cest a řada předních osobností země si považovala za čest být jeho členem.

 

bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
4.4.2020
V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se letos opět objevil rys ostrovid. V lednu ho...
4.4.2020
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
4.4.2020
Mělnické centrum pro seniory preventivně vytváří seznam pomocníků, kteří v případě rozšíření onemocnění COVID-19 zastoupí...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
3.4.2020
Do testování vzorků na koronavirus se zapojil i Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany,...
3.4.2020
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
3.4.2020
Radní Středočeského kraje dali na doporučení odborné komise a rozhodli o tom, že speciální vůz...
2.4.2020
Praha zahájila pravidelné dezinfikování vltavských náplavek. Kromě toho se také dezinfikují náměstí, zastávky MHD, veřejné...
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
Reklama