Středočeský kraj pokračuje v distribuci ochranných pomůcek

Středočeský kraj pokračuje v distribuci ochranných pomůcek proti koronaviru. Rozdělena byla celá dodávka 56.000 respirátorů FFP2, které hejtmanství získalo od ministerstva vnitra z páteční dodávky z Číny. K tomu nově obdrželo 359.000 roušek z další čínské zásilky, kterou do Česka dopravil velkokapacitní letoun Ruslan, řekla Helena Frintová z krajského úřadu.

Centrální distribuční místo v Benešově, kdy byly respirátory FFP2 přerozdělovány, je nyní už prázdné. „Do lůžkových zařízení šlo celkem 33.750 kusů respirátorů, poskytovatelům sociální péče 9984 kusů a 11.916 kusů jde praktickým lékařům, pediatrům, gynekologům, stomatologům a dialyzačním jednotkám,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Zkáza na konci války. Kralupy se změnily v druhé Drážďany

Další velká zásilka, 359.000 roušek, pochází z letounu Ruslan. Kraj chce z této dodávky poslat 190.000 roušek zdravotnickým zařízením včetně menších nemocnic a 160.000 poskytovatelům sociální péče. Zbytek si ponechá jako rezervu pro urgentní případy. Ochranné pomůcky by tak podle hejtmanství měli dostat všichni důležití příjemci, jako jsou záchranáři, lůžková zdravotnická zařízení, tedy krajské i menší nemocnice, praktičtí lékaři, pediatři, gynekologové a stomatologové. V pondělí má kraj také rozdělovat 13.600 litrů dezinfekce středočeským dopravcům.

Vedení hejtmanství v minulých dnech čelilo kritice kvůli nedostatku ochranných pomůcek. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) namítala, že kraj je připraven zaplatit dostatečné množství, ale problém je s transportem.

čtk

Dnes, 18:02
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
Dnes, 16:30
Aktualizováno: Krizový štáb Středočeského kraje vedený hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou začal distribuovat první část dezinfekčních...
Dnes, 16:04
Na novém úseku karlovarské dálnice D6 tvořícím obchvat Řevničova na Rakovnicku už stojí klíčový most...
Dnes, 13:05
P+R parkovací dům na Černém Mostě postaví pro pražský magistrát za 498,8 milionu korun bez...
Dnes, 11:16
Čapkovu vilu na Vinohradech čeká rekonstrukce. Pro návštěvníky se ke komentovaným prohlídkám otevře v létě.
Dnes, 08:48
Zápis dětí proběhne ve všech základních školách podle školských obvodů, stanovených obecně závaznou vyhláškou Statutárního...
Dnes, 07:45
K padesátému výročí úmrtí skvělého výtvarníka, ilustrátora a loutkáře Jiřího Trnky byla v Galerii středočeského...
Včera, 18:59
Pražský magistrát společně s portálem GoOut spustil na podporu kulturních institucí projekt vstupenek na Nic....
Včera, 18:02
Příbram snižuje o polovinu nájemné podnikatelům, kteří mají provozovny v městských objektech. Opatření platí ode...
Včera, 16:06
Praha je hospodářským centrem státu a její ekonomický výkon tvoří stabilně přibližně čtvrtinu hrubého domácího...
Reklama