Tělocvik v době koronaviru? Děti z Vraného čelí Olympijské výzvě

Základní škola Vrané nad Vltavou pojala tento školní rok jako olympijský, a tak ani při distančním vzdělávání nerezignovala na tělesnou výchovu. Žáky motivují k pohybu pomocí klasických sportů jako maraton ale i nezvyklých jako Geocaching. Děti a rodiče si aktivitu školy, pochvalují.

Olympijská výzva, tak se jmenuje každotýdenní aktivita pro žáky od 5. do 9. třídy, kterou připravili učitelé tělesné výchovy Ondřej Benda a Jana Kadlecová ze Základní školy Vrané nad Vltavou.

„Každý týden žáci získávali od vyučujících GPS souřadnice s daným stanovištěm a zadáním výzvy. Po splnění děti zapsaly výsledek do sešitu své třídy, o víkendu učitelé zpracovali výsledky a vyhodnotili je v rámci celé školy,“ říká ředitelka školy Daniela Pořízková. Sešitek byl vždy tajně ukryt a žáci dostali indicie k jeho nalezení. Po jedenáct týdnů se sportovní zápolení neslo v duchu Fair play. Děti soutěžily v trojboji v lese, běhu do vrchu – do schodů nebo terénní jízdě na horském kole.

Vyzkoušeli si maraton formou vytrvalostního běhu po vyznačené trase, gymnastiku, orientační běh a dokonce i Geocaching, což je sportovní hra, při které jsou hledány schované schránky s pomocí GPS navigace.

V disciplínách děti sbírali kilometry potřebné na pomyslnou cestu do Tokia.

„Těší nás, že se děti aktivně zapojovaly a dostaly příležitost odpojit se od počítačů, udělat něco pro své zdraví a navíc zažít zábavu,“ dodává ředitelka Pořízková. Do soutěže o Tokio se pustili i učitelé vranské školy, přidaly se i některé třídy z I. stupně a děti ze školní družiny.

„Do Tokia se dostaly všechny třídy a množství nasbíraných kilometrů je ohromující,“ popsala Daniela Pořízková.

Nejrychleji to zvládla třída 8. B s 37 045 kilometry, 2. místo obsadila třída 8. A s 24 654 kilometry a 3. místo patří třídě 5. A s 24 122 kilometry.

„Na vítězné týmy čeká po návratu žáků do školy zážitek v podobě aktivně stráveného dne. Jsem pyšná, že máme ve škole učitele – sporťáky, kteří s nadšením výzvy připravovali a vyhodnocovali, že máme školu blízko přírody a děti bydlí v okolí, takže sportovaly v okolí školy a svého bydliště. Máme moc hezké odezvy, vzhledem k pestrosti výzev si většina dětí našla, co je bavilo a to i nesportovní děti,“ uvedla ředitelka Pořízková.

Zdroj: ZŠ Vrané nad Vltavou

Škole se ozvali i rodiče, kteří se výzvami bavili také: „Nemohli byste výzvy dělat i pro nás dospělé,“ ptá se jeden z rodičů.

„Díky úkolům z tělocviku jsme více všichni venku v této zvláštní době a poznáváme pro nás nová místa v okolí,“ napsal další.

Kromě dětí a rodičů se zapojili i blízcí rodin.

„Na výzvy jsme brali i naše rodinné kamarády,“ napsali škole rodiče.

Škola ale neusnula na vavřínech a Olympijské hry pokračují i ve druhém pololetí, moto sportovních her „SILNĚJI, RYCHLEJI, VÝŠ“ si berou ve Vraném nad Vltavou škola za své.

„Jsme přesvědčeni, že těmito aktivitami jsme přispěli k posílení fyzického i psychického zdraví dětí a dali jim možnost zažít pocit odpovědnosti, sounáležitosti a sportovního ducha,“ dodala ředitelka školy s odkazem na slova Emila Zátopka: „Nemůžeš? Přidej!“.

Sázení třešňové aleje u Čihadla nad Točnou
8.4.2021
Šestnáct třešní bylo nedávno vysázeno kolem polní cesty nad Točnou u Čihadla. Doplnily tak pět...
1.4.2021
V době celoplošného lockdownu určitě přijde vhod knížka. Náš REGION proto oslovil několik knihoven na...
27.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
27.3.2021
Na návrh opozičního zastupitele Martina Langmajera (ODS) odvolali zastupitelé Prahy 22 na nočním jednání 24....
26.3.2021
Méně cestování a více práce z domova. I to jsou změny, které sebou nese „doba...
25.3.2021
Radnice pražské městské části s číslem 22 řeší zapeklitý problém. Ačkoliv pravidelně doplňuje do stojanů...
19.3.2021
Areál dolnobřežanské základní školy se na jeden den proměnil v očkovací centrum pro seniory. V...
Místostarostka Eva Tylová a zakladatel skalničkové banky v Komořanech Jiří Kadlec.
17.3.2021
Možnost přinést rostlinku, která se rozrostla, a odnést si tu, kterou člověk nemá. Takovou možnost...
10.3.2021
Změnit zdroj obživy by měl zatím neznámý pachatel, který se v půlce ledna pokusil vykrást...
4.3.2021
Sportovní hala v Říčanech u Prahy se od 1. března proměnila v místo, které lidem...
23.2.2021
Místní akční skupina Říčansko vyhlásila výzvu na příjem žádostí o regionální značku ZÁPRAŽÍ originální produkt...
Reklama