Test na covid-19 má primátor Hřib negativní, zůstane ale v karanténě

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) má negativní test na covid-19. Negativní test má také jeho náměstek Petr Hlaváček (TOP 09) a opoziční zastupitelka Alexandra Udženija (ODS). Všichni jsou nadále v karanténě. Nakazit se mohli v pondělí na jednání městské rady od primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN), který covidem-19 onemocněl. V karanténě je všech 11 pražských radních a další politici a musela do ní rovněž část úředníků magistrátu. Karanténa se týká desítek lidí. Podle vyjádření magistrátu byly zatím u 46 lidí z 50 testovaných výsledky negativní.

Hřib tráví karanténu v odloučení od své rodiny, aby vyloučil možnost přenosu nákazy na svou manželku a tři děti. Od úterý pracuje na dálku a většiny schůzek se účastní on-line. „Včerejší (středeční) odběr na koronavirus vyšel dnes negativně, ale karanténa nadále platí až do 29. června,“ uvedl.

Výsledek testu už dostal také primátorův náměstek Hlaváček. „Cítím se dobře, ale je to teprve třetí den od expozice,“ napsal ČTK.

Negativní výsledek má rovněž místostarostka Prahy 2 a předsedkyně klubu opozičních zastupitelů ODS na magistrátu Alexandra Udženija. „Test na covid mám negativní. Karanténu ale budu nadále dodržovat. Příští týden podstoupím další test, abych měla jistotu, že jsem nic nepodcenila. Přeji stejné výsledky i svým kolegům,“ uvedla.

Testy na koronavirus absolvovali všichni, kteří byli přítomni pondělnímu jednání rady, jež trvalo neobvykle dlouho, zhruba sedm hodin. Výsledky všichni dostávají postupně. Pražská hygienická stanice dnes odpoledne uvedla, že se zatím u žádného z testovaných politiků či úředníků nákaza nepotvrdila.

Nácvik poutání vězňů na figurínách. Vězeňská služba upravila výuku kvůli koronaviru

Magistrát v tiskové zprávě uvedl, že ve středu test absolvovalo 34 z 50 lidí a dnes bylo otestováno dalších 14 lidí. „Nyní nemáme výsledky pouze od čtyř lidí. Všech ostatních 46 osob má negativní výsledky na onemocnění covid-19,“ uvedl dnes po 19:00 mluvčí města Vít Hofman.

Kromě toho byli testováni také příslušnicí hasičského sboru kvůli schůzce Hlubučka s dobrovolnými hasiči v minulém týdnu. Zúčastnili se jí i zástupci profesionálního sboru. Kateřina Suchánská ČTK za hasiče sdělila, že testováno bylo 16 hasičů včetně ředitele pražského sboru Luďka Prudila a jeho náměstka. Výsledky testů jsou již známy u šesti hasičů včetně obou členů vedení, všechny jsou negativní. Suchánská dodala, že po konzultaci s lékařem a ministerstvem vnitra nebudou muset příslušníci, jejichž výsledky byly dnes negativní, do karantény a vrátí se do služby.

Hlubuček uvedl, že v pondělí se během dne přestal cítit dobře. Večer si pak naměřil teplotu 37,8 stupně Celsia. Následně vyhledal lékaře a test potvrdil nákazu. Už nemocný se v pondělí zúčastnil zasedání rady.

čtk

Dnes, 18:03
Že si přes mobilní aplikace můžete cokoli nakoupit, zacvičit, zaplatit účty nebo si třeba naplánovat,...
Dnes, 14:31
Chůzi jako nejlepší způsob dopravy na krátkou vzdálenost propaguje a hájí dlouhodobě organizace Pěšky městem...
Včera, 14:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:00
Jubilejní výstava byla 15. května 1891 podle plánu zahájena a od prvního dne sklízela neuvěřitelný...
Včera, 13:09
Magistrátní Výbor pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči začátkem února schválil podnět na...
26.2.2021
V hale O2 universum může vzniknout velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci covid-19. Zástupci firmy Bestsport...
26.2.2021
Radnice Městské části Praha 22 zveřejnila výzvu o pomoc roční Terezce, kterou zaslala jedna z...
26.2.2021
Změnu provede vedení Prahy na základě žádosti tamní radnice, aby nedocházelo k záměně filmaře, loutkáře...
26.2.2021
V městské části Praha 20 - Horní Počernice nepodceňují ochranu svých spoluobčanů před koronavirem. Již...
25.2.2021
Policie dopadla čtyřiadvacetiletého muže, který údajně vyhrožováním donutil svou přítelkyni k tomu, aby přepsala byt...
24.2.2021
Pražští strážníci se při kontrole zakrytí dýchacích cest zaměří primárně na to, zda má dotyčný...
Reklama