Testy vyloučily Covid -19 u dětí z dobříšských táborů, pozitivní jsou pouze 3 dospělí

Rodiče sedmdesátky dětí z Dobříše, které byly na táborech dobříšských skautů Minnehaha a Zlatý list v západních Čechách, si mohou oddychnout. Podle informací Krajské hygienické stanice testy vyloučily nákazu covid-19 u dětí, pozitivní jsou pouze u 3 dospělé osoby. Negativitu dětí bude ještě muset potvrdit druhý test při ukončení karantény.

„Pozitivní je ten jeden původní pacient plus další dva, ostatní testovaní byli negativní,“ potvrdila Našemu Regionu mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová.

Původně měl jeden z dospělých účastníků táborů dobříšských skautů Minnehaha a Zlatý list pozitivní výsledek testu na Covid-19. Informoval o tom starosta Dobříše Pavel Svoboda.

„Šlo o bezpříznakové onemocnění u muže, který působil od 25. července do 1. srpna na skautském táboře v okrese Klatovy. V kontaktu tam byl se 70 osobami, všichni pocházejí z Dobříšska v příbramském okrese,“ uvedla už dříve ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Lilian Rumlová.

Krajská hygienická stanice následně potvrdila, že další 2 pozitivní případy se týkají dospělých osob.

„Osoby, kterým vyšel test na Covid-19 negativní, mají určenou karanténu do soboty 15.08.2020 a musejí ještě na druhý test,“ upřesňuje další podrobnosti starosta Svoboda.

Mluvčí hygieniků Šalamunová uvedla, že druhé kolo testování bude chvíli trvat, výsledky testů mohou z laboratoře nejspíše přicházet postupně.

Podle dřívějších informací starosty má Dobříš 4 pozitivní případy nákazy covid-19. Hygienici dále evidovali 1 případ, který má trvalé bydliště v Dobříši, ale dlouhodobě se zdržuje v Praze, kde také tráví karanténu. Ve městě Dobříš také bylo uděleno celkem 148 karantén, z toho 82 osob pochází ze skautského tábora a k tomu 5 jejich rodinných příslušníků.

Zkusme se na Jiráska podívat bez ideologických brýlí. Jeho Jan Hus nebyl první komunista, stejně jako Žižka neposkvrněným válečníkem

„V současné době je osmdesát osob v domácí karanténě. Probíhá testování všech účastníků tábora, mnohdy se dobrovolně nechávají testovat i další členové rodin. Do organizace je už zapojena krajská hygienická stanice,“ oznámil na webu města starosta Pavel Svoboda a vyzval obyvatele Dobříše k dodržování hygienických opatření.

„Krizový štáb města zatím svolávat nebudeme. Nicméně situaci sledujeme a podle vývoje, se na dalším postupu domluvíme,“ dodal starosta Pavel Svoboda.

Provozovatel tábora poskytl hygienikům seznam účastníků a kontakty na rodiče dětí. „Všechny kontakty byly obvolány a poučeny, odeslány na odběry a do karantény,“ dodala Rumlová.

Včera, 17:00
Stavbaři vybudují nový most přes Mlýnský potok v Počaplech na Příbramsku. Nahradí původní z konce 19....
30.11.2020
Radnice Dobříše nechá do konce roku opravit ještě ulice U Slávie, Horymírovu a Jiráskovu. Investice...
29.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
29.11.2020
Publicista Tomáš Mosler upozornil veřejnost a zastupitele na podezřelé okolnosti zakázky na výsuvné sloupky v...
29.11.2020
První mrazíky mají na svědomí i první autonehodu na Příbramsku. Naštěstí se obešla bez ztráty...
28.11.2020
Tradičního zahájení adventního času se v letošním roce už zřejmě kvůli protiepidemickým opatřením nedočkáme. Město...
27.11.2020
Až do konce vánočních svátků budou senátoři z horní komory parlamentu dohlížet na práci tří...
27.11.2020
Letos uplyne půlstoletí od doby, kdy byla v Příbrami otevřena první stanice hasičů z povolání. První strážnice...
26.11.2020
Kořist drobných zlodějíčků připomíná spíše než lup zájmy císařského důstojníka z minulého století. I tak se...
25.11.2020
Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky pocítil první příznaky nemoci už v pondělí ráno. Z preventivních důvodů...
19.11.2020
Sváteční den 17. listopadu si středočeská ODS připomněla kromě návštěvy Národní třídy také, stejně jako...
Reklama