Testy vyloučily Covid -19 u dětí z dobříšských táborů, pozitivní jsou pouze 3 dospělí

Rodiče sedmdesátky dětí z Dobříše, které byly na táborech dobříšských skautů Minnehaha a Zlatý list v západních Čechách, si mohou oddychnout. Podle informací Krajské hygienické stanice testy vyloučily nákazu covid-19 u dětí, pozitivní jsou pouze u 3 dospělé osoby. Negativitu dětí bude ještě muset potvrdit druhý test při ukončení karantény.

„Pozitivní je ten jeden původní pacient plus další dva, ostatní testovaní byli negativní,“ potvrdila Našemu Regionu mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová.

Původně měl jeden z dospělých účastníků táborů dobříšských skautů Minnehaha a Zlatý list pozitivní výsledek testu na Covid-19. Informoval o tom starosta Dobříše Pavel Svoboda.

„Šlo o bezpříznakové onemocnění u muže, který působil od 25. července do 1. srpna na skautském táboře v okrese Klatovy. V kontaktu tam byl se 70 osobami, všichni pocházejí z Dobříšska v příbramském okrese,“ uvedla už dříve ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Lilian Rumlová.

Krajská hygienická stanice následně potvrdila, že další 2 pozitivní případy se týkají dospělých osob.

„Osoby, kterým vyšel test na Covid-19 negativní, mají určenou karanténu do soboty 15.08.2020 a musejí ještě na druhý test,“ upřesňuje další podrobnosti starosta Svoboda.

Mluvčí hygieniků Šalamunová uvedla, že druhé kolo testování bude chvíli trvat, výsledky testů mohou z laboratoře nejspíše přicházet postupně.

Podle dřívějších informací starosty má Dobříš 4 pozitivní případy nákazy covid-19. Hygienici dále evidovali 1 případ, který má trvalé bydliště v Dobříši, ale dlouhodobě se zdržuje v Praze, kde také tráví karanténu. Ve městě Dobříš také bylo uděleno celkem 148 karantén, z toho 82 osob pochází ze skautského tábora a k tomu 5 jejich rodinných příslušníků.

Zkusme se na Jiráska podívat bez ideologických brýlí. Jeho Jan Hus nebyl první komunista, stejně jako Žižka neposkvrněným válečníkem

„V současné době je osmdesát osob v domácí karanténě. Probíhá testování všech účastníků tábora, mnohdy se dobrovolně nechávají testovat i další členové rodin. Do organizace je už zapojena krajská hygienická stanice,“ oznámil na webu města starosta Pavel Svoboda a vyzval obyvatele Dobříše k dodržování hygienických opatření.

„Krizový štáb města zatím svolávat nebudeme. Nicméně situaci sledujeme a podle vývoje, se na dalším postupu domluvíme,“ dodal starosta Pavel Svoboda.

Provozovatel tábora poskytl hygienikům seznam účastníků a kontakty na rodiče dětí. „Všechny kontakty byly obvolány a poučeny, odeslány na odběry a do karantény,“ dodala Rumlová.

11.6.2021
Letos vyjel z Příbrami 5. června autobus, který pěší turisty i cyklisty zavezl až na...
11.6.2021
Rána na noze a ruce od nože. To jsou zranění žáka 4. základní školy v...
1.6.2021
Komerční článek
Vedení měst často poptává řešení, které neprošlo analýzou toho, co občané opravdu potřebují. Dokumenty zadání...
1.6.2021
Starosta Rožmitálu pod Třemšínem Pavel Bártl nejdříve domek pro opuštěnou kočku s koťaty označil za...
24.5.2021
V příbramském Q-Clubu začne od 1. září fungovat nová soukromá mateřská a základní škola. O...
23.5.2021
Malá firma z Brd získala ocenění za design v mezinárodní soutěži se svým designovým otvírákem....
20.5.2021
Mnohokrát se stalo, že moderní výstavba "zničila" genia loci určitého místa. Bezesporu se to stávalo...
18.5.2021
Město Příbram si dalo nelehký úkol, zbavit veřejná prostranství záplavy nelegálních billboardů, které jsou rozsety...
17.5.2021
Reakce starosty Rožmitálu Pavla Bártla na odstranění domku pro kočky je mrazivá. Jedná se o...
momentka ze zápasu
15.5.2021
Fotbalisté Příbrami ve 32. kole první ligy doma porazili rozjetý Jablonec 1:0.
14.5.2021
Velkou měrou dopadá složitá epidemiologická situace i na Základní umělecké školy (ZUŠ). S nelehkými podmínkami...
Reklama