U obce Brodce na levém břehu Jizery na Mladoboleslavsku hořel mlýn. Mlynář se snažil požár sám hasit, ale bylo to nad jeho síly

V převážně dřevěném pětipodlažním objektu se nacházely přibližně tři tuny mouky. Velitel čety po příjezdu upřesnil, že jde o požár technologie mletí obilí a střešní konstrukce ve více patrech mlýna.

Zároveň vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. Velký objekt byl uvnitř velmi zakouřen a hasiči v dýchací technice vstupovali naslepo do mimořádně nebezpečného prostoru po úzkém dřevěném schodišti.

„Na místo vyjeli ředitel mladoboleslavského územního odboru a územní řídící důstojník. Pro maximální efektivitu zásahu byla povolána speciální technika. Ze stanice Mladá Boleslav byl kromě cisteren a výškové techniky povolán kombinovaný hasicí kontejner a také protiplynový automobil. HZS podniku Škoda Auto na místo vyslal cisternu na výrobu suché pěny (systém One Seven), automobilovou plošinu s dostupnou výškou 60 metrů, velitelský automobil a dron,“ vysvětluje kpt. Ing. Jaroslav Gabriel, z HZS Středočeského kraje.

Zpěvačka se sametovým hlasem a náročným repertoárem. Jitka Zelenková slaví jubileum!

Po půl druhé odpoledne byl požár pod kontrolou, po nahlášení lokalizace velitel provedl redukci zasahujících sil a pokračovalo rozebírání dřevěné konstrukce pomocí motorové pily a dohašování skrytých ohnisek.

Dohled nad místem zásahu zajistila dobrovolná jednotka Luštěnice. Při požáru nebyl nikdo zraněn a vvyšetřovatelé na místě vyloučili cizí zavinění. Přesná příčina vzniku požáru zůstává v šetření. Výše škody se bude pohybovat v řádu milionů korun.

U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic Benátky nad Jizerou, Milovice, Mladá Boleslav a Stará Boleslav, jednotka HZS podniku Škoda Auto Mladá Boleslav a dobrovolní hasiči obcí Benátky nad Jizerou, Bezno, Dobrovice, Horky nad Jizerou, Chotětov, Jabkenice, Luštěnice, Plazy, Semčice, Smilovice a Stará Lysá. Zálohu stanic Mladá Boleslav a Milovice po dobu zásahu zajistily dobrovolné jednotky z Milovic a Mladé Boleslavi – Podlázek.

Dnes, 13:33
Nejlepší výčepní severních, středních a východních Čech se sešli v prostorách PUOR Plaudit Restaurant v...
Dnes, 11:14
Mladou Boleslav dlouhou dobu trápil velký problém. Odchycení pejskové museli putovat až do Lysé nad...
Dnes, 09:42
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
Dnes, 09:01
Sdílená elektrokola, jejichž provoz byl před týdnem zahájen v Berouně a okolí, se podle berounské...
Včera, 18:21
Všichni víme, že – ač je k nám v tomto ohledu letošní léto milostivo –...
Včera, 14:59
Kutná Hora se ocitla v centru zájmu v důsledku dalšího výskytu koronavirové nákazy v okolí....
Včera, 13:29
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
Včera, 12:43
Králův Dvůr na Berounsku otevře na přelomu října a listopadu novou třídu mateřské školy na...
Včera, 11:19
Nepřehlédnutelná starostka Mnichovic Petra Pecková vede středočeskou kandidátku STAN v nadcházejících krajských volbách. Na začátku...
Včera, 09:42
Buštěhradští zastupitelé se dnes na veřejném jednání vyjádří k návrhům obchvatu města. Jeho vznik záleží...
Reklama