Uchazeč o místo ředitele lidického památníku musí předložit představu o poslání, cílech, řízení a dalším jeho rozvoji

To vše v rozsahu maximálně pěti normostran. Výběrové řízení na obsazení funkce ředitele nebo ředitelky vyhlašuje Ministerstvo kultury České republiky.

Výběrové řízení je vyhlášeno jako otevřené, dvoukolové. V prvním kole budou posouzeny požadované kvalifikační předpoklady. Do druhého kola budou vybraní účastníci přizváni k osobnímu pohovoru.

Mezi kvalifikační požadavky patří například ukončené vysokoškolské vzdělání minimálně magisterského stupně, minimálně tři roky praxe v řízení pracovních týmech, znalosti v oboru působení, zejména v oblasti muzejnictví a memoriální kultury, schopnost řízení náročných systémů, flexibilitu, základní znalost oborové legislativy a Státní kulturní politiky, také aktivní znalost anglického jazyka doložená certifikátem dle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky od stupně B výše, schopnost komunikace s veřejností a schopnost komunikace s médii a musí být občansky bezúhonný.

Mezi kvalifikačními požadavky ale chybí to základní. Není mezi nimi ani zmínka o nutnost znát konkrétní historické skutečnosti a souvislosti a reálie Lidic.

Ministerstvo kultury bude posuzovat žádosti podané ve lhůtě do 14. února letošního roku.

Památník Lidice, příspěvková organizace Ministerstva kultury ČR, vyhlašuje navíc výběrová řízení na deset volných pracovních míst, za pracovníky, kteří podali výpověď z pracovního poměru v souvislosti s odchodem bývalé ředitelky památníku Martiny Lehmannové. Je mezi nimi pozice kurátora historické sbírky, vedoucí edukačního oddělení, vedoucí správy majetku, finanční účetní nebo pracovník vztahů s veřejností. Termín pohovorů je plánován na polovinu března a termín nástupu na 1. dubna.

Dnes, 15:23
Konstrukčně návrh zaštítil technik strojní služby ze směny A Jaroslav Šantora, který nejen nakreslil samotné...
Dnes, 13:11
Expozice vnímavému návštěvníkovi prozradí například to, proč jsou Velvary spjaty se vznikem dobrovolného hasičstva, a...
Dnes, 11:28
Opravu městského bazénu projednali před prázdninovou přestávkou příbramští zastupitelé. Výsledkem je rozhodnutí, že rekonstrukce se...
Včera, 17:27
Rada města schválila firmu, která postaví v Nymburku novou lávku přes Labe. Bude ji stavět společnost...
Mladá Boleslav
Včera, 15:14
Největší sucho za posledních pět set let i rozsáhlé deště, to je celorepubliková realita dnešních...
Včera, 13:10
Kontroly probíhaly na silnicích a dálnicích ve Středočeském kraji a bylo do nich nasazeno několik...
Včera, 12:02
Město Kolín pokračuje ve snaze změnit memorandum, podle kterého nemůže v bytech přednostně určených pro...
3.7.2020
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
3.7.2020
Kino na Pohořelci se chce svým letošním programem vyhnout prosté rekapitulaci nejlepších snímků daného roku.
3.7.2020
V rámci léčby inkontinence nabízí standardně operační metodu TVT, která není v České republice příliš...
Reklama