Utopí koronavirus rakovnické plavání? Plavci věří, že ne

Za normálních okolností by z místního Klubu plaveckých sportů v rakovnickém bazénu pod dohledem trenérů vířilo vodu v tréninku sedmdesát až osmdesát dětí. Část se do klubu hlásí proto, aby se naučila plavat, část proto, aby uměly plavat co nejlíp, co nejrychleji a byly v kamarádském týmu.

Nebojím se,“ říká optimisticky trenér Radek Borovka a dodává: „Přečkáme i tuhle pohromu, mezi dětmi i jejich rodiči jsou srdcaři. Až povolí epidemie, až zase nastartuje rakovnický akvapark AquaRak a budeme moci zahájit tréninky naplno, vrátí se do vody. Plavci jsou srdcaři!“

Protože jsme v Rakovníku, kde se vlastně polovinu posledního desetiletí místo starého bazénu stavěl nový akvapark, který zahájil provoz až zkraje loňského roku, plavci museli počítat s tím, že určitý čas jejich tréninků ještě omezí oprava reklamačních závad. Tak se i stalo.

Den stromů má na Rakovnicku tradici

Rakovnický akvapark s vtipně vymyšleným originálním pojmenováním AquapRak oznamuje, že kvůli pandemii a reklamačním závadám, kdy musel mít loni téměř půl roku zavřeno, a zavřeno musí mít podle vládních nařízení i nyní, přišel za rok na očekávaných tržbách o milióny korun. Přesto, a to je pozoruhodné, vydělal za využití bazénu návštěvníky ve zbývajícím čase roku více peněz, než vydělával v Rakovníku starý bazén za celý rok. Sdělil to mediím Mgr. Dušan Godeša, jenž je jednatelem společnosti Údržba městských komunikací Rakovník, která se stará i o sportoviště.

„Pro mladé plavce z našeho rakovnického klubu jsou všechny závody vlastně součástí tréninku,“ říká trenér plavání v KPS Rakovník Radek Borovka a dodává: „Děti, které chtějí něco zaplavat na vyšší úrovni, by už ve dvanácti letech potřebovaly být ve vodě tak dvanáct až třináct hodin týdně. Jenže rakovnický bazén se nám uzavřel, koronavirová opatření polevila až na počátku prosince, to byly děti ohromně nadšené, že už zase můžou do vody na společný trénink. Jenže po dvou ambiciózních dnech, kdy byla na děti radost pohledět, už zase přišlo nařízení, že se bazén se bude muset zase zavřít. Rozumíme tomu, ale jsou to šoky, zklamání.“

Rakovnicko je možné shlédnout z několika rozhleden

„Kdy budeme moci zahájit v Rakovníku tréninky plaveckého klubu naplno, to nám zatím nedokáže prozradit ani vláda,“ pokračuje trenér, „ale rodičům dětí, které třeba v jiných sportech končí, můžeme nabídnut, aby se přihlásili k plavcům. I teď umíme poradit, připravit individuální tréninky. A děti sportovat potřebují,“ dodává bývalý čs. reprezentant, plavecký trenér Borovka.

5.2.2021
Občanům tento konferenční systém nabízí rychlý způsob komunikace. Přes systém POL POINT mohou učinit jakékoliv...
5.2.2021
V letošním roce nabízí vedení města svým občanům novou možnost, jak osobně ovlivnit jeho rozvoj....
4.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
4.2.2021
K dopravní nehodě došlo na křižovatce silnice II. třídy a místní komunikace ulice Huřviny. Dosud...
4.2.2021
Řízení o poskytování finančních příspěvků v sociální oblasti a ve zdravotnictví vyhlašuje město každoročně s...
22.1.2021
Jsme asi pouhých deset kilometrů od Rakovníka, na území Rakovnické pahorkatiny, do jejího územního plánu...
21.1.2021
V letošním roce bude město hospodařit se schodkovým rozpočtem. Příjmy by měly činit zhruba 330...
20.1.2021
Je dokonce jednou z nejstarších osad v Čechách. Počátky její existence sahají nejméně do 11....
14.12.2020
Turisté a milovníci přírody toto místo vyhledávají hlavně kvůli vyhlídce na vrcholu Louštína, odkud mohou...
6.12.2020
Jde o destinační management Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, Klub českých turistů a Geopark Barrandien.
5.12.2020
Na výlet tentokrát zamíříme do města Jesenice na pomezí středních a západních Čech. Podíváme se...
Reklama