V Kolíně budou jezdit nové autobusy, midibus se ukáže poprvé v ČR

V Kolíně začne v sobotu 1. února působit nový dopravce městské autobusové dopravy, nasadí nové autobusy. Okresní autobusová doprava Kolín (OAD Kolín) je dnes lidem slavnostně představila. Nakoupila 17 autobusů Mercedes-Benz Conecto a dva midibusy Isuzu NovoCiti Life. Tyto midibusy budou podle firmy v České republice poprvé nasazeny právě v Kolíně. Společnost investovala do nových vozidel přes 100 milionů korun, řekl dnes novinářům výkonný ředitel OAD Kolín Martin Pípal.

OAD uzavřel s městem smlouvu na příštích deset let, firma jako jediná splnila požadavky tendru. Nová smlouva umožňuje městu více hlídat kvalitu veřejné dopravy, jsou v ní i sankce pro případ nedodržení parametrů.

Maximální cena za provoz autobusů na území Kolína na deset let byla v zadávací dokumentaci stanovena na 355 milionů korun bez DPH. OAD Kolín nabídl provoz autobusů za 345 milionů.

Mezi podmínky výběrového řízení patřilo mimo jiné to, že dopravce musí v Kolíně nasadit nové autobusy vybavené například klimatizací, wi-fi nebo několika možnostmi platby za jízdné, například platební kartou.

Jedna z nejstarších značených turistických cest středních Čech nese jméno cestovatele Vojty Náprstka

Všechny vozy Mercedes-Benz jsou po celé své délce plně nízkopodlažní. Zajistí se tak bezbariérovost na všech trasách MHD a usnadní se nástup i výstup především starším lidem a maminkám s kočárky.

Midibusy Isuzu mají speciálně navrženou koncepci autobusové konstrukce ideální pro městský provoz. Jsou dlouhé necelých osm metrů a pojmou až 60 cestujících. V obou typech autobusů mají lidé možnost dobít si své telefony pomocí USB portů.

OAD Kolín v Kolíně otevřel také svou kancelář, kde si lidé mohou kupovat karty pro MHD a časové kupony. Kvůli problémům u dodavatele zatím ale společnost nemá karty k dispozici, jejich vydávání zatím nezačalo. Karty by měly být k dispozici v týdnu od 27. ledna, firma proto následně zvýší kapacitu kanceláře, aby nevznikaly dlouhé fronty.

OAD Kolín v Kolíně nahradí společnost Arriva. Arriva se do výběrového řízení na provozovatele dopravy také přihlásila, přesáhla ale maximální možnou cenu.

ČTK

Včera, 17:51
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Včera, 14:44
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
Včera, 13:35
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 13:35
Kolín očekává v souvislosti s koronavirovou krizí pokles příjmů na daních až o 114 milionů...
Včera, 12:58
Kutná Hora 29. května (ČTK) - V Kutné Hoře se nejspíš i letos uskuteční tradiční...
28.5.2020
Prodej všech čtyř výletů bude pokračovat v červnu každé úterý od 8:00 do 9:00 hodin...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
V Lysé nad Labem na Nymbursku se část obyvatel obává o osud mokřadních pozemků, které...
Reklama