V Kolíně budou jezdit nové autobusy, midibus se ukáže poprvé v ČR

V Kolíně začne v sobotu 1. února působit nový dopravce městské autobusové dopravy, nasadí nové autobusy. Okresní autobusová doprava Kolín (OAD Kolín) je dnes lidem slavnostně představila. Nakoupila 17 autobusů Mercedes-Benz Conecto a dva midibusy Isuzu NovoCiti Life. Tyto midibusy budou podle firmy v České republice poprvé nasazeny právě v Kolíně. Společnost investovala do nových vozidel přes 100 milionů korun, řekl dnes novinářům výkonný ředitel OAD Kolín Martin Pípal.

OAD uzavřel s městem smlouvu na příštích deset let, firma jako jediná splnila požadavky tendru. Nová smlouva umožňuje městu více hlídat kvalitu veřejné dopravy, jsou v ní i sankce pro případ nedodržení parametrů.

Maximální cena za provoz autobusů na území Kolína na deset let byla v zadávací dokumentaci stanovena na 355 milionů korun bez DPH. OAD Kolín nabídl provoz autobusů za 345 milionů.

Mezi podmínky výběrového řízení patřilo mimo jiné to, že dopravce musí v Kolíně nasadit nové autobusy vybavené například klimatizací, wi-fi nebo několika možnostmi platby za jízdné, například platební kartou.

Jedna z nejstarších značených turistických cest středních Čech nese jméno cestovatele Vojty Náprstka

Všechny vozy Mercedes-Benz jsou po celé své délce plně nízkopodlažní. Zajistí se tak bezbariérovost na všech trasách MHD a usnadní se nástup i výstup především starším lidem a maminkám s kočárky.

Midibusy Isuzu mají speciálně navrženou koncepci autobusové konstrukce ideální pro městský provoz. Jsou dlouhé necelých osm metrů a pojmou až 60 cestujících. V obou typech autobusů mají lidé možnost dobít si své telefony pomocí USB portů.

OAD Kolín v Kolíně otevřel také svou kancelář, kde si lidé mohou kupovat karty pro MHD a časové kupony. Kvůli problémům u dodavatele zatím ale společnost nemá karty k dispozici, jejich vydávání zatím nezačalo. Karty by měly být k dispozici v týdnu od 27. ledna, firma proto následně zvýší kapacitu kanceláře, aby nevznikaly dlouhé fronty.

OAD Kolín v Kolíně nahradí společnost Arriva. Arriva se do výběrového řízení na provozovatele dopravy také přihlásila, přesáhla ale maximální možnou cenu.

ČTK

Dnes, 14:38
Konkrétně hudební klub v Malostranské besedě kvůli zmenšení kapacity zvedl vstupné na 400 korun. Koncerty...
Dnes, 12:36
Kralupy nad Vltavou na Mělnicku chystají úpravu ploch u železničního nádraží, kde by měl být...
Dnes, 11:12
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 11:12
V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem....
Dnes, 07:52
V centru Kutné Hory bude 12. června při akci Noc kostelů otevřený pouze chrám svaté...
Včera, 17:30
Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu,...
Včera, 16:48
Zoopark Zájezd na Kladensku zpřístupnil pro návštěvníky novou expozici jihoamerických pěvců. Najdou ji v pavilonu...
Včera, 15:18
Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na...
Včera, 13:13
V rámci čtvrté vlny uvolňování podnikatelských a dalších činností, která byla vyhlášena na 25. květen...
Včera, 09:40
RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku,...
Včera, 08:50
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Reklama