Přibývá podvodů s nákupem kryptoměn. Středočeští kriminalisté šetří tři případy

Středočeští kriminalisté z oddělení kybernetické kriminality řeší od začátku letošního roku už několik případů podvodů v kybernetickém prostředí souvisejících s kryptoměnami.

„V jednom z případů zatím neznámý pachatel neoprávněně vnikl do emailové schránky poškozeného, kde se dostal k přístupovým údajům k jeho kryptoměnovému účtu, do kterého se neoprávněně přihlásil, změnil k němu přihlašovací a přístupové údaje a následně všechny zde uložené kryptoměny odeslal na dosud neznámý účet. Majiteli tak způsobil škodu přes osm set tisíc korun. Jelikož obdobných případů, kdy se do emailové schránky nabourá cizí člověk, přibývá, doporučujeme proto všem uživatelům, aby nepoužívali stejná hesla u různých služeb, hesla, která si volí, vytvářeli v kombinaci malých a velkých písmen a číslic a využívali služeb, které poskytují dvoufaktorovou autentizaci nebo další pokročilejší formy autentizací pro přihlášení,“ vysvětluje Barbora Schneeweissová, policejní tisková mluvčí.

Další podvodník na internetu. Z falešného prodeje cukroví si vydělal desítky tisíc

Dalšího poškozeného přesvědčil dosud neznámý pachatel vydávající se za jednatele společnosti k registraci a investování finančních prostředků, které budou dále zhodnocovány při obchodování s různými komoditami. „Poškozený následně pachateli na vyžádání zaslal kopie svého občanského a řidičského průkazu a nechal se přesvědčit k tomu, aby si do počítače nainstaloval software, který umožňuje vzdálenou správu počítače od další osoby, pomocí kterého se následně neznámý pachatel vzdáleně připojil k počítači poškozeného, ze kterého za účasti poškozeného odeslal z internetového bankovnictví osm set  tisíc korun na jiný účet, poté stejným způsobem provedl platbu kartou na internetu ve výši téměř čtyři sta tisíc korun. Poškozenému se však podařilo tuto druhou platbu  zablokovat,“ doplňuje tisková mluvčí.

V chlebu z Polska se objevily kovové střepy. Inspekce nařídila okamžité stažení z prodeje

V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody v délce dvou až osmi let, a to i vzhledem k tomu, že se jednání dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu na území České republiky.

Opatrnosti a obezřetnosti není nikdy dost, o to více to platí v kyberprostoru, kde nikdy nevíme, kdo se skutečně nachází na druhé straně počítače. Proto si vždy dostatečně prověřte, zda nakupujete, obchodujete nebo provádíte transakce u ověřených firem a na skutečných internetových burzách.

První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
Ze křtu klipu Na Vivaldiho!
20.7.2021
Ve skanzenu v Přerově nad Labem a v kapli i zámku ve Smiřicích byl natáčen...
14.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
14.7.2021
Ačkoli je na Radouči instalována řada informačních tabulí o nevhodném krmení syslů, stále řada návštěvníků...
10.7.2021
Člověk, který dosáhl důchodového věku a hodlá si v nejbližší době o starobní důchod zažádat,...
6.7.2021
Letos 21. června uplynulo třicet let od posledních minut sovětských vojáků na území Československa –...
4.7.2021
V Ateliéru Josefa Sudka na Újezdě probíhá výstava – přátelský dialog plastik sochařky Hany Wichterlové...
2.7.2021
Náročná obnova památkově chráněného objektu Šlechtovy restaurace ve Stromovce míří do finální fáze. Aktuálně byly...
2.7.2021
Začátkem roku nebylo vůbec jasné, v jakém formátu se budou smět konat automobilové soutěže. Úvod...
2.7.2021
Finále festivalu Porta, se v Lesním divadle v Řevnicích bude konat již po třinácté, tentokrát...
30.6.2021
Hlavní město finalizuje veškeré materiály, které vznikly za účelem prověření místa uložení ostatků Zdeny Mašínové...
Reklama