V Králově Dvoře zrealizují všechny projekty participativního rozpočtu

V měsíci březnu se občané Králova Dvora zapojili do ankety k participativnímu rozpočtu. Prostřednictvím hlasování na webových stránkách města rozhodovali o projektech, které město v rámci participativního rozpočtu letos zrealizuje.

Občané si své prioritní vybírali ze sedmi projektů. Každý občan Králova Dvora měl k dispozici maximálně tři hlasy, které mohl přidělit vybraným projektům. Hlasovalo se o výstavbě venkovní posilovny v Počaplech u lanového centra, rozšíření autobusových zastávek Levínský vršek, zastínění pískovišť na dětských hřištích, obnově dětského hřiště Nad Stadionem, doplnění herních prvků na dětském hřišti Levín a hřišti Křižatky a o osvětlení a obnově značení přechodů pro chodce.
„Děkuji všem občanům našeho města, kteří se do hlasování zapojili. S úsměvem jsem sledoval, v jak hojném počtu se hlasování zúčastnili obyvatelé Křižatek. Je vidět, že když jsou spolu občané malé městské části ochotni vzájemně komunikovat, dokáží přehlasovat i projekty z daleko větších městských částí,“ uvedl starosta Králova Dvora Petr Vychodil s tím, že před iniciátory sjednocení občanů Křižatek upřímně smeká pomyslný klobouk.
Letošní rok je pro občany města velmi specifický. „Kvůli koronavirové pandemii už několik týdnů čelíme mnoha omezujícím opatřením. Rád bych proto občany Králova Dvora něčím potěšil, a tak jsem se rozhodl, že město nezrealizuje jen ty vítězné, ale všech sedm projektů. Tento svůj návrh jsem předložil k projednání na zastupitelstvu města, a to ho jednohlasně schválilo. Samozřejmě, že projekty nezrealizujeme najednou, ale v pořadí podle počtu získaných hlasů,“ upozornil starosta města s tím, že prioritní budou ty, ke kterým není potřeba stavební povolení.

KD

Tip na výlet: Kde najdete temné Pekelné doly z pohádek nebo kapli Božího hrobu

Dnes, 18:57
Zastupitelé hl. m. Prahy na čtvrtečním zasedání schválili rozšíření spolupráce na projektu Kampus Hybernská formou...
Dnes, 17:45
Archeologická sonda na hřbitově v Ďáblicích by v létě měla zjistit, kde byly uloženy ostatky...
Dnes, 15:23
Konstrukčně návrh zaštítil technik strojní služby ze směny A Jaroslav Šantora, který nejen nakreslil samotné...
Dnes, 13:11
Expozice vnímavému návštěvníkovi prozradí například to, proč jsou Velvary spjaty se vznikem dobrovolného hasičstva, a...
Dnes, 11:28
Opravu městského bazénu projednali před prázdninovou přestávkou příbramští zastupitelé. Výsledkem je rozhodnutí, že rekonstrukce se...
Včera, 17:27
Rada města schválila firmu, která postaví v Nymburku novou lávku přes Labe. Bude ji stavět společnost...
Mladá Boleslav
Včera, 15:14
Největší sucho za posledních pět set let i rozsáhlé deště, to je celorepubliková realita dnešních...
Včera, 13:10
Kontroly probíhaly na silnicích a dálnicích ve Středočeském kraji a bylo do nich nasazeno několik...
Včera, 12:02
Město Kolín pokračuje ve snaze změnit memorandum, podle kterého nemůže v bytech přednostně určených pro...
3.7.2020
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
Reklama