V Královédvorské lokalitě Pod Hájem se opravují komunikace. Vzniknou zde i nová parkovací místa a chodník

V květnu město zahájilo stavební práce na rekonstrukci chodníků a komunikace v lokalitě Pod Hájem. Vybuduje zde i nová parkovací stání podél bytových domů č.p. 301 a 304.

„Projekt jsme měli připravený k realizaci už před třemi lety. Před zahájením stavby nám ale zástupci dodavatele plynu sdělili, že je potřeba v ulici zrekonstruovat plynovod a oslovili nás také vodohospodáři, že tam musí opravit vodovodní řad. My jsme následně vyvolali jednání s Čezem, který zde v letošním roce provedl přeložku rozvodů elektřiny. Z tohoto důvodu jsme museli stavbu odložit,“ vysvětlil starosta Králova Dvora Petr Vychodil s tím, že toto odložení ale přineslo městu úsporu finančních prostředků. „Ušetříme téměř půl milionu korun. Naší podmínkou bylo, že za nás plynaři a Vak Beroun uhradí náklady na vrchní asfaltovou vrstvu povrchu komunikace,“ konstatoval starosta.
Opravovaná komunikace v ulici Pod Hájem zajišťuje dopravní obslužnost v této lokalitě a je příjezdovou komunikací k mateřské škole. K její opravě město přistoupilo zejména s ohledem na špatný stavebně-technický stav vozovky. Obyvatelé ulice se tak zanedlouho dočkají nejen nové komunikace a chodníků, ale i dalších parkovacích míst. „Prioritou ale je vybudování chodníku, který zde chybí desítky let. Jedná se o jednu z hlavních cest do základní a mateřské školy,“ poznamenal Petr Vychodil.
Při projektování chodníku vzešla podmínka, zajistit nový výjezd ze sídliště Pod Hájem, který bude rozšířen na 5,5 metru. Podél garáží a v trase původního výjezdu bude vybudován nový chodník široký dva metry. „Na našem nejstarším sídlišti je obrovský nedostatek parkovacích míst. Proto na úkor části opravované komunikace, chodníku a zeleně vybudujeme parkovací plochu pro šikmá stání,“ dodal starosta. Součástí stavby je také napojení vjezdů k bytovým domům a stání pro kontejnery na odpad. Realizační náklady celého projektu přesáhnou 6 milionů korun. Částka je bez DPH.

kd

Novoborské sklářské muzeum představuje práce Vladimira Kleina

Dnes, 11:27
Svátek Tří králů máme již za sebou, ale Tříkrálová sbírka jako charitativní akce potrvá do...
16.1.2021
Chlapecké pěvecké duo MAFI ze Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice, mnohonásobní vítězové uměleckých soutěží...
15.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
15.1.2021
Hospodaření měst a obcí komplikovala v loňském roce nejen mimořádná opatření proti šíření koronaviru, ale...
14.1.2021
Před Vánocemi vyměnil poslanec za ODS Jan Skopeček své charitativní fotbalové turnaje za předvánoční charitativní...
12.1.2021
První místo jubilejního 10. ročníku ankety Alej roku ve Středočeském kraji vybojovala alej v zámeckém...
12.1.2021
Rodina Provaznikova předložila zastupitelům jedinečnou nabídku, přistoupí na ní město?
17.12.2020
Nebudu nijak přehánět, když si dovolím tvrdit, že podobnou unikátní vánoční výzdobu nemá v České...
10.12.2020
Hromadná doprava na Berounsku a v okolí Rožmitálu pod Třemšínem na Příbramsku se od neděle...
10.12.2020
Beroun dnes uvedl do provozu novou cyklověž, která vznikla u autobusového a vlakového nádraží. Pojme...
9.12.2020
Máte obavy, že se o sebe vaše babička již nemůže postarat sama a rádi byste...
Reklama