V nově zrekonstruované části kladenské nemocnice našlo zázemí oddělení gynekologie, pediatrie, dětská JIP, ortopedie, urologie a šestinedělí

Původní projekt musel být částečně přepracován, aby rekonstrukce plně zajistila účelnost, efektivitu i návratnost investice za 270 milionů korun včetně vybavení a přípravy projektů.

S ohledem na trend zkracující se doby hospitalizace díky kvalitní a moderní léčbě byl také v projektu upraven například počet lůžek a zohledněny byly i požadavky na ubytovací a hygienický komfort pacientů.

„Jednotlivé pokoje budou maximálně třílůžkové s veškerým sociálním zázemím, které bude vyhovovat současným požadavkům na ubytování, a to vzhledem ke stárnoucí populaci i méně pohyblivým a imobilním pacientům. Tím bude zajištěn ubytovací standard srovnatelný s nemocnicemi v metropoli,“ přiblížil předseda představenstva kladenské nemocnice Ing. Jaromír Bureš a dodal, že moderní a informačními technologiemi vybavené pracovní prostředí by mělo mít také výrazně pozitivní vliv i na zájem zdravotníků pracovat právě v kladenské nemocnici.

Kladenská nemocnice vyhlásila zákaz návštěv na vybraných odděleních

„Rádi bychom se stavebními pracemi začali ještě v průběhu letošního roku,“ uvedl radní Středočeského kraje pro bezpečnost a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk, CSc.

„Nově zrekonstruovaná moderní pracoviště budou propojena se všemi odbornostmi nejen v rámci nemocnice, ale i s ostatními poskytovateli zdravotní a sociální péče včetně ambulancí ve spádovém regionu. Celkovou rekonstrukcí dojde také ke snížení energetické náročnosti budovy a provozu, čímž bude blok C2 výrazně šetrnější k životnímu prostředí,“ nepochybuje Hana Plačková, tisková mluvčí Oblastní nemocnice Kladno, a. s., nemocnice Středočeského kraje.

Dnes, 09:40
RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku,...
Dnes, 08:50
Ceny bytů v Praze jsou dlouhodobě na vysoké úrovni a pro mnoho lidí je tedy...
Dnes, 07:48
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 07:48
Sochař a restaurátor Petr Váňa z Karlíku pracuje ve své dobřichovické dílně již třiadvacet let...
Včera, 13:55
Skleník Fata Morgana v botanické zahradě v Praze se otevře pro návštěvníky v úterý 26....
Včera, 09:03
Spolek Arnika v Rakovníku předal ocenění za vítězství v anketě Alej roku 2019, kterou se...
Včera, 08:00
V pondělí 25. května se brány Pražského hradu otevřou pro veřejnost. Zároveň se dočasně zruší...
koronavirus
23.5.2020
V Praze přibylo za posledních 24 hodin deset nových případů nákazy koronavirem, o den dříve...
22.5.2020
V pondělí 25. května se návštěvám pacientů otevřou jen některé pražské nemocnice. I v nich...
22.5.2020
V Křečhoři na Kolínsku chtějí opravit památník bitvy u Kolína, která se zde odehrála v...
22.5.2020
Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve návštěvníky do...
Reklama