V Radotíně pod jednou střechou roste zázemí pro policii, uměleckou školu i nízkoprahové centrum

V pražském Radotíně vzniká komunitní centrum, kdy se pod jednou střechou sejdou umělecká škola i státní policie. Centrum je stavěno v blízkosti Kulturního střediska U Koruny – i jemu totiž bude sloužit jako zázemí.

Městská část Praha 16 uvádí, že Policie České republice v současné době sídlí v nevyhovujících podmínkách ve Výpadové ulici, což je záplavová oblast poblíž Berounky. „Policejní služebna v centru městské části byl náš cíl už od posledních povodní. Slibujeme si od toho také výrazně lepší podmínky pro komunikaci s občany s policií. Moderní zázemí bude zajímavější výzvou pro policisty v případě volby umístění,“ řekl starosta Prahy 16 Karel Hanzlík.

V objektu bude i cela krátkodobého zadržení

Návštěvnický i služební vstup k policii bude umožněn od objektu nové hasičské stanice z Karlické ulice. Policisté budou využívat prostory ve třech podlažích. V prvním budou šatny s hygienickým zázemím, stálá služba a cela krátkodobého zadržení. V dalších dvou patrech budou kancelářské prostory,“ uvedla městská část.

Kulturní zázemí v Radotíně se rozšíří. Taky policie si polepší

V druhé části budovy bude Základní umělecká škola Klementa Slavického. „Jsem opravdu rád, že se ve spolupráci s Prahou podařilo najít řešení pro základní uměleckou školu. I když nejsme jejím zřizovatelem, tak jsme v posledních pěti letech hledali řešení, jak nejlépe zkombinovat výuku a požadavky na komfortní zázemí. Věřím, že nová budova bude skvělou odpovědí,“ říká 1. místostarosta Miroslav Knotek, který má v gesci školství.

Sdílený pracovní prostor i šatna pro účinkující

Objekt v uliční řadě na náměstí Osvoboditelů bude mít funkci jak kulturně komunitního centra, tak domu na půli cesty. V přízemí bude nízkoprahové centrum Pod jednou střechou. „Prostor plánujeme využít také jako sdílený pracovní prostor, coworking, například pro rodiče, kteří budou čekat, až dětem skončí vyučování v základní umělecké škole. Ta bude také v areálu,“ uvedla vedoucího Kulturního střediska Dana Radová. V objektu bude i šatna a zázemí pro účinkující střediska.

Kolem Koruny v Radotíně se už začalo vyklízet

 

Autorem projektu jsou architekti Peter Sticzay-Gromski a Ladislav Vendel z ateliéru Grido. Práce provádí společnost ALBET stavebním, výsledné dílo by mělo spatřit světlo světa v létě příštího roku, přičemž od září 2021 by mělo být centrum funkční. Větší část hrubé stavby na místě původní hasičské zbrojnice již stojí.

FOTO: Stavba kulturně-komunitního centra v Radotíně

Stavba kulturně-komunitního centra v Radotíně - FOTO ZAPAD V Radotíně pod jednou střechou roste zázemí pro polici, uměleckou školu i nízkoprah – vizualizace GridoStavba kulturně-komunitního centra v Radotíně - FOTO ZAPAD V Radotíně pod jednou střechou roste zázemí pro polici, uměleckou školu i nízkoprah – foto MČ Praha 16
Dnes, 12:20
Čtyřicítku sdílených kol si v Říčanech za tři měsíce půjčili lidé 2,5 tisíckrát. Pilotní projekt město...
Dnes, 07:55
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
Včera, 17:40
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Včera, 17:40
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
Včera, 17:00
Zastupitelé města Příbrami schválili novou vyhlášku o používání zábavní pyrotechniky, ta počítá s plošným zákazem. Silvestr...
Plocha Eurovie u nádraží Řevnice
Včera, 16:20
Zastupitelstvo Řevnic vyhlásilo „vlastní“ místní referendum, které se bude týkat plánované výstavby v oblasti bývalé...
Včera, 14:40
Policisté z obvodního oddělení v Jílovém u Prahy pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti...
Včera, 12:40
Peníze z veřejné sbírky měly původně pomáhat samoživitelkám a samoživitelům, na něž dopadly opatření proti koronaviru...
Včera, 12:20
Příznivci volejbalu se už těší na zápasy všech domácích soutěží mužů i žen, těch nejvyšších...
Včera, 10:40
Region kolem Mnichova Hradiště nechá analýzou prověřit, zda by bylo výhodné být součástí Libereckého kraje....
Včera, 09:40
Kvůli výpadku příjmů do rozpočtu způsobenému opatřeními proti koronaviru, uvažovala radnice Sedlčan o zvýšení daně...
Reklama