V Suchdole bude vybudován nový hřbitov

První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).

Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování nového hřbitova.

Rekonstrukce komunikací Májová, Lysolajská a Výjezdní, na kterou byly peníze určeny, je totiž ukončena a úspora z této akce činí 1 489 168,50 korun. Realizace dalšího projektu, na který měly peníze jít – „Obnova části ulice Suchdolská – změna povrchů, výsadba stromořadí“ – je podmíněna rozsáhlými přeložkami inženýrských sítí, které by zasahovaly do stávající vozovky, tudíž není možné akci v uvedeném objemu finančních prostředků realizovat.

Jak Don Quijote jednou vyhrál. Hřbitov bláznů v Bohnicích konečně patří Praze 8

Žádost o změnu

Z tohoto důvodu požádal suchdolský starosta Petr Hejl o změnu účelu nevyčerpaných dotací v celkovém objemu 3 689 168,50 Kč na realizaci akce „Zahrady se hřbitovem u kaple sv. Václava“, v jejímž rámci bude v souladu s celoměstským projektem „Adaptační strategie na změnu klimatu“ provedena rekonstrukce přístupové cesty ke Kozím hřbetům. Celkové náklady na tuto část akce, kdy dojde z důvodu zadržení vody v krajině ke změně stávajícího asfaltového povrchu na mlat, výsadbě asi padesáti stromů, vymezení plochy pro rozptylovou loučku a k sadovým a zahradnickým úpravám území o celkové ploše zhruba 3 000 metrů čtverečních, činí přibližně 3 200 000,00 Kč.

Stovky známých jmen na jednom místě. Takový je Vyšehradský hřbitov

Výsledky architektonické soutěže

„Jedná se o projekt, který městská část připravuje na základě výsledků architektonické soutěže s cílem rozšíření prostor pro pohřbívání v severozápadní oblasti hl. m. Prahy. Nový hřbitov bude vybudován v okolí stávající kaple sv. Václava, jejíž rekonstrukce nyní probíhá, a která bude v budoucnu sloužit jako obřadní místnost. Hřbitov bude umožňovat jak klasické, tak i moderní způsoby pohřbívání. Na akci je vydáno stavební povolení, vybrán dodavatel a předpokladem je, že stavební práce budou zahájeny v průběhu měsíce května tohoto roku,“ je mimo jiné uvedeno v důvodové zprávě schváleného materiálu.

Zdroj: vlastní zdroj

Dnes, 08:18
V Praze bylo ke konci loňského roku hlášeno 90 183 psů, tedy o 4150 více...
Včera, 14:22
Život v metropoli se neustále zdražuje. Ceny potravin, služeb nebo nájmů jsou nad republikovým průměrem...
3.8.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
3.8.2021
Pražská zoo plánuje investovat zhruba 81 milionů korun do ubikací a výběhů pro velbloudy, voliéry...
3.8.2021
Na hlavních komunikacích v Praze v rámci letošní stavební sezóny probíhá a bude ještě probíhat...
2.8.2021
Transfuzní oddělení Zbraslav (Všeobecné fakultní nemocnice Praha 2) hledá dobrovolné dárce krve, mimo jiné kvůli...
2.8.2021
Po devíti letech se v pražské zoologické zahradě narodilo další mládě velblouda dvouhrbého domácího. Pražské...
2.8.2021
Celý týden zaměstnávala pražské hasiče likvidace následků požáru skladu drogistického zboží v pražské Uhříněvsi minulou neděli....
2.8.2021
Od neděle 1. srpna jezdí řidiči po D1 v úseku Mirošovice – Hvězdonice bez omezení...
30.7.2021
Na dlouhodobě chátrající budovu nádraží Vyšehrad v Praze byla uvalena exekuce a patrně půjde do...
30.7.2021
Policisté zadrželi muže, který loni v září prohodil zavřeným oknem ubytovny zápalnou lahev. V té...
Reklama