Ve Slaném mohou lidé zaplatit nedoplatky z ročního vyúčtování za užívání městských bytů až do 30. září

Město spustilo také bezplatnou linku psychologické pomoci. Vprovozu je v pracovní dny od 14 do 17 hodin na telefonním čísle 800 203 208.

Starosta Martin Hrabánek pravidelně komunikuje na webových stránkách města www.covid-slany.cz s občany, informuje o aktuálních jednáních a situaci ve městě i krocích, které město dělá ke zmírnění dopadů koronavirové krize.

„S platností od 18. března 14 hodin nařizuji používání roušek. Zpočátku bude městská policie řešit vše domluvou a informovat občany o tomto opatření. V příštích dnech již může postupovat restriktivně. V budově městské policie je již instalován box na roušky, stejně tak je tam box na materiál sloužící k výrobě roušek. Jsme rádi za každou pomoc,“ píše starosta a dodává: „Na radě města projednáme pomoc podnikatelům, kteří mají od města pronajaté prostory, prodloužíme sběr žádostí o příspěvek z Fondu na obnovu domů, participativní rozpočet. Apeluji na všechny občany, aby dodržovali všechna přijatá opatření. Disciplinovaností vyřešíme problém s koronavirem rychleji a lépe. Děkuji všem, kteří dodržují přijatá opatření a především těm, kteří pomáhají!“

Po městě se šířila fejková zpráva o uzavření města Slaný. Starosta Hrabánek je vyvrátil: „Šíří se zprávy, že jednáme o uzavření města. Není to pravda. Uzavření města nemohu nařídit já sám. Hovořil jsem s pracovnicí krajské hygienické stanice a potvrdila mi, že na celém Slánsku jsou v tuto chvíli tři případy / kk pátku 20. března, pozn. redakce/ a o ničem takovém se momentálně neuvažuje. Kladla mi na srdce, ať dodržujeme všechna opatření. Buďme trpěliví, neshromažďujme se. Nosme roušky, nebo šátky.“

Město společně s ředitelem nemocnice získalo deset tisíc jednorázových roušek. Část je pro nemocnici a část pro seniory.

Město vyšlo vstříc i provozovnám stravovacích sužeb, které nabízejí rozvoz jídel a nápojů, na www.covid-slany.cz jsou uvedeny jejich kontakty i rozsah služeb. Všichni provozovatelé používají roušky a rukavice.

Nemocnice na Bulovce

ČVUT vyrobilo robota na testování vzorků na koronavirus

V zasedačce městského úřadu vznikla improvizovaná dílna pro šikovné švadlenky, které šijí roušky. Bohužel se ale zoufale nedostává potřebného materiálu k šití. Potřeba jsou bavlněné látky s možností praní na minimálně šedesát stupňů Celsia, také tkalouny, nitě, gumičky, jehly do šicích strojů, špendlíky, případně už hotové roušky.

Darovaný materiál se ukládá do nádoby umístěné ve vstupní chodbě městské policie na Masarykově náměstí ve Slaném. Je absolutně nevhodné vhazovat do nádob obnošený textil, který s touto sbírku nesouvisí.

Dalším vstřícným krokem starosty města Slaný je vydání informační brožury pro dobu nouzového stavu. Shrnuje pro občany, zejména seniory všechny potřebné, nejdůležitější a v daném čase nejaktuálnější informace.

V brožurce tak občané naleznou například kontaktní telefony na Městský úřad, na bezplatnou linku psychologické pomoci, kontakt na systém podpory seniorům a potřebným s nákupy potravin, drogerie apod. Také jsou zde např. informace k podnikům stravovacích služeb, které fungují v omezeném režimu a které občanům nabízí své služby s rozvozem jídla anebo přípravou jídla a jeho výdej u výdejního okénka. Mezi neméně důležité informace patří také kapitola, která se věnuje psychice, jak zvládat čas v uzavřeném prostoru.

Brožura vyšla v nákladu deseti kusů a je v těchto dnech distribuována občanům do schránek zdarma.

Rockový Slunovrat se letos konat nebude

Dnes, 10:55
Od dnešního dne budou moci lidé navštívit pacienty v pražských nemocnicích Na Homolce a Na...
Dnes, 08:57
Těžko říct jestli lidi víc lákalo navštívit Pražský hrad bez osobní prohlídky, nebo zadarmo. Každopádně...
Včera, 18:26
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 18:26
Pitva zemřelého čtyřměsíčního kojence, kterého policie v sobotu nalezla u Hořína na Mělnicku, vyloučila cizí...
Včera, 16:24
Mladá Boleslav od pondělí rozšíří provoz městských autobusů, který je omezený kvůli pandemii koronaviru. Linky...
Včera, 14:02
V červnu budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské...
30.5.2020
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
30.5.2020
Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce...
29.5.2020
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
29.5.2020
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
29.5.2020
Kolín očekává v souvislosti s koronavirovou krizí pokles příjmů na daních až o 114 milionů...
Reklama