Kladno efektivně upravilo rozmístění parkovacích míst pro sdílená kola v celém městě

Jde o sedm zón do nejvytíženějších lokalit systému sdílených kol ve městě. Zasahují vždy několik ulic kolem trvalé stanice pro shromažďování kol. Uživatelé mohou v zónách vypůjčená městská kola bezplatně vrátit kdekoliv.

„Tyto zóny se nacházejí v centru města, okolí městského divadla a autobusového nádraží, dále poblíž Stop Shopu, zastávka Americká v kročehlavském sídlišti, v okolí OD Kaufland a Italské ulice, v obou částech Sítné a přidáváme i Rozdělov sever. V ostatních částech města je nutné kola vracet přímo do stanic, které jsou v drtivé většině označené zelenou koulí,“ připomíná zastupitelka a propagátorka udržitelné dopravy ve městě Anna Gamanová s tím, že bezplatné zóny vrácení ohraničuje mapa, jíž lidé naleznou na webu projektu. V mapě je například také vidět, v kterých stanicích jsou aktuálně kola k dispozici a kde jsou právě rozebraná.

Během tří měsíců od spuštění systému sdílených kol se do něj registrovalo na dva tisíce uživatelů z Kladna. Aktivněji službu využívá šest set z nich.

„Kromě zdravější a ekologičtější dopravy každou placenou jízdou navíc zákazník přispívá jednou korunou do Nadačního fondu Kapka naděje, který úzce spolupracuje s lokální Oblastní nemocnicí Kladno. Takže k jízdě na kole máme o motivaci více,“ dodává Anna Gamanová.

Z analýzy provozu vyplývá, že si lidé nejvíce půjčují sdílená kola ve stanicích Sletiště, Obránců míru, Vrchlického nebo Autobusová zastávka Sítná. Největší počet vrácených kol se shromažďuje na Sletišti a dále pak ve stanicích Vodárenská nebo na náměstí Svobody.

„Nejčastěji se interval jízdy po městě pohybuje okolo 7 minut. Nejkratší jízda trvala 38 vteřin, nejdelší naopak 6,5 hodiny. Máme i rekordmana služby. Je to žena, která si kolo vypůjčila během prvních třech měsíců 145krát,“ konstatuje náměstek primátora Jiří Kutil.

 

První cenu v architektonické soutěži na nový hřbitov v pražském Suchdole získal architekt Martin Rosa (autory vítězného návrhu jsou spolu s ním také Václav Šuba a Jakub Červenka).
20.7.2021
Pražští zastupitelé schválili změnu účelu investičních dotací pro městskou část Praha-Suchdol. Peníze půjdou na vybudování...
Ze křtu klipu Na Vivaldiho!
20.7.2021
Ve skanzenu v Přerově nad Labem a v kapli i zámku ve Smiřicích byl natáčen...
14.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
14.7.2021
Ačkoli je na Radouči instalována řada informačních tabulí o nevhodném krmení syslů, stále řada návštěvníků...
10.7.2021
Člověk, který dosáhl důchodového věku a hodlá si v nejbližší době o starobní důchod zažádat,...
6.7.2021
Letos 21. června uplynulo třicet let od posledních minut sovětských vojáků na území Československa –...
4.7.2021
V Ateliéru Josefa Sudka na Újezdě probíhá výstava – přátelský dialog plastik sochařky Hany Wichterlové...
2.7.2021
Náročná obnova památkově chráněného objektu Šlechtovy restaurace ve Stromovce míří do finální fáze. Aktuálně byly...
2.7.2021
Začátkem roku nebylo vůbec jasné, v jakém formátu se budou smět konat automobilové soutěže. Úvod...
2.7.2021
Finále festivalu Porta, se v Lesním divadle v Řevnicích bude konat již po třinácté, tentokrát...
30.6.2021
Hlavní město finalizuje veškeré materiály, které vznikly za účelem prověření místa uložení ostatků Zdeny Mašínové...
Reklama