Z ukradené karty v Benešově vybral tisíce, hledá ho policie

Od konce listopadu minulého roku řeší benešovští policisté odcizení peněženky a následné použití platební karty. Pachatele policie hledá.

„Nepozornosti ženy využil dosud neznámý pachatel a z její kabelky jí odcizil peněženku včetně jejího obsahu. Jedná se o osobní doklady, finanční hotovost, ale také o dvě platební karty. Policisté ihned začali po pachateli pátrat,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Benešově Veronika Čermáková.

Provedeným šetřením policisté zjistili, že došlo ke zneužití odcizených platebních karet. Obě karty se pachatel pokusil použít  28. listopadu 2019 kolem půl osmé večer v bankomatu, který je umístěn ve vestibulu nádraží ČD v Benešově.

„První transakce spočívající ve výběru finanční částky se mu nepodařila. Proto neváhal použít i druhou odcizenou platební kartu. S tou byl již úspěšnější a z bankomatu se mu podařilo vybrat několik tisíc korun,“ dodala Čermáková.

Při výběru z bankomatu podobu pachatele zachytily nainstalované kamery. Policistům je však tato osoba dosud neznámá, proto se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc.

„Jedná se o muže zdánlivého stáří 50 let. V době výběru měl na sobě tmavou zimní bundu a na hlavě měl nasazenou tmavou zimní čepici,“ popisuje mluvčí.

Jakékoliv informace k osobě pachatele přijmou policisté osobně na obvodním oddělení v Benešově v ulici Jiráskova 993, anebo telefonicky na číslech: 974 871 700, 602 261 508, 735 758 558.

„Policisté celou událost řeší jako přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli v případě odsouzení za tento přečin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ dodává Čermáková.

 

Včera, 18:21
Charita Beroun byla po dobu koronavirové pandemie hlavním partnerem berounského krizového štábu. Díky více než...
Včera, 13:33
Nejlepší výčepní severních, středních a východních Čech se sešli v prostorách PUOR Plaudit Restaurant v...
Včera, 11:14
Mladou Boleslav dlouhou dobu trápil velký problém. Odchycení pejskové museli putovat až do Lysé nad...
Včera, 09:42
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
Včera, 09:01
Sdílená elektrokola, jejichž provoz byl před týdnem zahájen v Berouně a okolí, se podle berounské...
5.8.2020
Všichni víme, že – ač je k nám v tomto ohledu letošní léto milostivo –...
5.8.2020
Kutná Hora se ocitla v centru zájmu v důsledku dalšího výskytu koronavirové nákazy v okolí....
5.8.2020
Lodní dopravě na území Prahy 5 slouží plavební komora mezi Janáčkovým nábřežím a Dětským ostrovem....
5.8.2020
Králův Dvůr na Berounsku otevře na přelomu října a listopadu novou třídu mateřské školy na...
5.8.2020
Nepřehlédnutelná starostka Mnichovic Petra Pecková vede středočeskou kandidátku STAN v nadcházejících krajských volbách. Na začátku...
Reklama