Záchranáři v Kostelci nad Černými lesy mají nové výjezdové stanoviště

Středočeští záchranáři mají v Kostelci nad Černými lesy u Prahy nové výjezdové stanoviště. Vzniklo v ulici K Jatkám, nahradilo staré stanoviště v ulici Kutnohorská.

Záchranáři zde ale nebudou dlouho, záchranná služba už plánuje stavbu nového stanoviště, které bude v jejím majetku, řekli novinářům představitelé záchranné služby a Středočeského kraje.

Nová základna začala fungovat v sobotu 15. února. „Tu základnu jsme skutečně potřebovali, není to z našeho rozmaru, ale je to proto, abychom se k těm těžce nemocným lidem dostali co nejdřív. Měli jsme v Kostelci starou základnu, která byla naprosto z mnoha ohledů nevyhovující, zejména z těch hygienických,“ řekl ředitel středočeské záchranné služby Jiří Knor.

Muzeum v Říčanech se přestěhuje do tělocvičny, čeká na nové prostory

Majitelem původního i nového objektu je město, vedení Kostelce záchrance nabídlo nové prostory po kompletní rekonstrukci. Na původním stanovišti byla například nedostatečná tepelná izolace, která zvyšovala náklady na provoz, střechou prosakovala voda, vypadával proud, velmi špatný byl i stav kanalizace.

Záchranáři mají v novém objektu nájemní smlouvu do 12. července 2021. Do té doby by v Kostelci na pozemku v majetku kraje mělo vyrůst nové stanoviště, které vznikne pomocí takzvaného kontejnerového modulového systému. Má jít o pilotní projekt, na který by v případě, že se osvědčí, středočeská záchranka navázala i v budoucnu u dalších vybraných základen.

Praha 22 organizuje výlety pro seniory za pár stovek

„Tento typ výstavby je flexibilnější, ekonomicky výhodnější, ekologičtější, a především méně časově náročný,“ řekl Knor. Podle něj chce záchranka ve spolupráci s krajem postupně přesunout všechna výjezdová stanoviště do vlastních prostorů, aby nebylo nutné platit nájem.

Podle krajského radního pro zdravotnictví Roberta Bezděka (ANO) se kraj v nejbližší době zaměří například na výjezdová stanoviště v Brandýse nad Labem u Prahy, Slaném nebo Benešově. Postupně se také obnovuje vozový park.

V Kostelci je k dispozici jedna sanitka, v rámci služby zde vždy slouží dva lidé, řidič a záchranář. Podle primáře zdejšího stanoviště řeší denně kostelecká záchranka zhruba sedm výjezdů. Nejvíce času podle něj kvůli dlouhým vzdálenostem zabere odvoz pacienta do nemocnic, v případě Kostelce se pacienti vozí především do Prahy.

ČTK

bezdomovectví_ilustrační obrázek
Včera, 17:04
Bezdomovci a lidé vykázaní policií z domova kvůli domácímu násilí s nemocí COVID-19 budou zřejmě...
4.4.2020
V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy se letos opět objevil rys ostrovid. V lednu ho...
4.4.2020
Novou podobu kladenského Sítenského mostu navrhne architekt Josef Pleskot. Most je ve špatném technickém stavu,...
4.4.2020
Mělnické centrum pro seniory preventivně vytváří seznam pomocníků, kteří v případě rozšíření onemocnění COVID-19 zastoupí...
3.4.2020
Kvůli koronaviru se letos neuskuteční festival Porta, jehož finále pořadatelé plánovali na 26. až 28....
3.4.2020
Do testování vzorků na koronavirus se zapojil i Státní ústav jaderné, chemické a biologické ochrany,...
3.4.2020
Radnice Prahy 6 dnes ráno začala odstraňovat sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Bubenči. Socha...
3.4.2020
Radní Středočeského kraje dali na doporučení odborné komise a rozhodli o tom, že speciální vůz...
2.4.2020
Praha zahájila pravidelné dezinfikování vltavských náplavek. Kromě toho se také dezinfikují náměstí, zastávky MHD, veřejné...
2.4.2020
Při přípravě stavby nové cesty našli dělníci v Kladně starou štolu. Cesta propojí rekreační park...
Reklama