Zbraslavský domov Charlotty Masarykové rozšíří služby pro rodinu a dítě

Změnu zřizovací listiny příspěvkové organizace Dětský domov Charlotty Masarykové, nacházející se ne pražské Zbraslavi, schválili zastupitelé hlavního města. Značí to změnu charakteru zařízení. Jeho nový název je Centrum služeb pro rodinu a dítě a dětský domov Charlotty Masarykové.

„Vzhledem k deficitům v oblasti péče a pomoci pro rodiny s dětmi se specifickými potřebami bude transformováno ústavní zařízení dětského domova pro děti do tří let a vytvořeno centrum komplexních služeb, které umožní dětem vyrůstat v domácím prostředí rodiny, případně ve vysoce kvalitních pobytových službách komunitního typu. Úkolem hlavního města Prahy je zajistit pro všechny děti se zdravotním či sociálním znevýhodněním, které nemohou zůstat v biologické nebo náhradní rodině, důstojné životní podmínky, možnost být součástí místní komunity a žít v prostředí, které se rodinnému životu přibližuje,“ uvádí se v důvodové zprávě.

Teenageři z dětských domovů pracují dřív než ostatní, říká průzkum. Nebojí se živit rukama

Jistota domova a stability

Návrh zastupitelům jménem vedení města předložila radní pro sociální politiku Milena Johnová. Podle ní je prioritou města zajistit jistotu domova a stability. „A proto hlavní město Praha vytvoří nové služby odpovídající nejnovějším trendům v oblasti péče a požadavkům na naplňování práv a potřeb dětí,“ uvádí důvodová zpráva. „Hlavní město v roli zřizovatele tímto rozšířením kategorií služeb překlene dlouhodobě kritizovanou resortní roztříštěnost pobytových služeb o ohrožené děti, v jejímž důsledku je s dětmi v rozporu s jejich zájmy a potřebami posunováno ze zařízení do zařízení v závislosti na jejich věku a sociální situaci,“ je též v důvodové zprávě.

Světový miláček Michael Jackson je na onom světě už 9 let. Praha uctila jeho památku bustou

Maximální péče

Rozšíření spektra služeb podle vedení města vytvoří pro děti umístěné k dlouhodobému pobytu v péči stabilnější prostředí. Autorka zprávy zařízení před pár lety navštívila – už tehdy bylo vidět, že dětem je poskytována maximální péče, mají bohatý program, chodí do divadel, jezdí na výlety, během roku pak na ozdravné pobyty do hor. Znát byl individuální přístup.

Včera, 12:36
Novou šéfkou středočeského Hnutí ANO má být na přání bývalé hejtmanky Jermanové její blízká kolegyně...
Včera, 11:23
Radní města Hořovice usilovali o prodloužení podchodu pod vlakovým nádražím v Hořovicích již nejméně deset...
10.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
10.5.2021
Rakovničtí kriminalisté objasnili případ přisvojené historické hasičské koňské stříkačky tovární značky R. A. Smekal Praha-Smíchov,...
10.5.2021
Devatenáctiletý mladík nacházel v lese u Prahy dva dny po sobě nebezpečné relikty z druhé...
8.5.2021
V současné době už lze psychologické poradenství a diagnostiku – při dodržení hygienických a dalších...
7.5.2021
Turista se může zastavit v muzeu studené války a bunkru protiraketové obrany Prahy nebo si...
6.5.2021
Kino projektoval světoznámý architekt Osvald Polívka (1859–1931), autor řady nymburských významných budov, mimo jiné je...
5.5.2021
Funkcionalistická budova Městské spořitelny byla dokončena roku 1930 podle návrhu architekta Jana Rejchla. V roce...
5.5.2021
Projekt je realizován podle návrhu Ing. arch. Tomáše Šantavého. Římskokatolické farnosti Kolín se v roce...
4.5.2021
Novou šéfkou středočeského Hnutí ANO má být na přání bývalé hejtmanky Jermanové její blízká kolegyně...
Reklama