Zpěvák Libor Petrů se ztratil u Mníšku na houbách

Libor Petrů

Zpěvák, imitátor a moderátor Libor Petrů nezahálel ani v době, kdy svou profesi nemohl naplno vykonávat. Namluvil pejska, natočil cédéčko, v létě s přítelkyní zajel do Chorvatska a zašel i na houby do lesů u Mníšku pod Brdy, kde se ztratil.

„Na houbách se mi vždycky líbí, následně je rád spořádávám. Miluju totiž smaženici. V lesích u Mníšku jsem se ztratil, protože ztratit se tam lze – vzhledem k velikosti a rozlehlým zákoutím – velmi jednoduše,“ uvedl Libor Petrů pro Náš REGION. Všechno dobře dopadlo, je na světě, může žít i pracovat.

Covide, covide

V době lockdownu natočil nové cédéčko „Romantické prase“, které mu pokřtili zpěvačka Heidi Janků, herci Eva Čížkovská a Pavel Zedníček či špičkoví sportovci Dominik Hašek, Kateřina Neumannová, Tomáš Vlasák nebo Jan Berger. Křest se konal v létě – v komorním kavárenském prostředí. „Udělal jsem si radost,“ řekl Libor Petrů. Písničky jsou veselé, nezapomněl ani na vánoční. A také na covid. Bonusem autorského CD je skladba „Covide, covide“ na motivy slavné lidovky Beskyde, Beskyde: „…Covide z Wuchane, dostaneš přes tlamu, nepáchej zločiny a vrať se do Číny…“.

Libor Petrů slaví úspěch s imitováním Zemana, Klause i Havla

Sport v karanténě

To rozhodně nebylo všechno. „S Petrem Kojzarem jsem spolupracoval na knížce „Sport v karanténě“, jsem spoluautorem jedné kapitoly. Zároveň jsem oslovil některé ze sportovců, kteří do knížky také přispěli,“ uvedl. Libor Petrů je totiž též vášnivým sportovcem, fotbalistou. S přáteli hraje za tým Československý lev, letos ale – vzhledem k okolnostem – odehráli pouze jeden zápas. Utkání mu chybí, stejně jako kulturní turné po republice. Užil si alespoň dovolenou v Chorvatsku, kterou – bezpečně autem – absolvoval s přítelkyní. „Zemi jsme projeli křížem krážem,“ uvedl.

Pejsek i Vánoce

A aby toho nebylo málo, stačil namluvit pejska na audioknihu „Nové příběhy pejska a kočičky“, kterou jako volné pokračování líbezné a oblíbené knížky Josefa Čapka „Povídání o pejskovi a kočičce“ napsala autorská dvojice Miroslav Graclík a Václav Nekvapil. A jak se Libor Petrů těší na Vánoce? „Vánoce jsem miloval jako dítě, pak když byl syn malý. Nyní mám čtyřletou vnučku, takže mám opět radost, byť čím jsem starší, tím mi Vánoce říkají méně,“ uzavřel.

Dnes, 15:00
První letošní výstava v bubenečské Galerii Skleňák je věnována dvacítce nejznámějších Čechů, kteří se svým...
Dnes, 13:40
Jakmile vznikly na počátku 20. století v Poděbradech lázně, nastala ta správná chvíle, pro mohutnou...
Včera, 06:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 06:00
Chlapecké pěvecké duo MAFI ze Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice, mnohonásobní vítězové uměleckých soutěží...
15.1.2021
Pětačtyřicetiletého zloděje neodradil ani fakt, že už byl v předešlých letech odsouzen pro majetkovou trestnou...
15.1.2021
Důvodem ukončení provozu ubytovny byl zcela nevyhovující stavebně-technický stav objektu.
15.1.2021
V květnu letošního roku by měla skončit rekonstrukce domu na Hradčanské na adrese Dejvická 4.
15.1.2021
Hospodaření měst a obcí komplikovala v loňském roce nejen mimořádná opatření proti šíření koronaviru, ale...
14.1.2021
Před Vánocemi vyměnil poslanec za ODS Jan Skopeček své charitativní fotbalové turnaje za předvánoční charitativní...
14.1.2021
Od března 2020 padá na bedra krajských hygienických stanic zvládnutí pandemie onemocnění covid-19. Ty provádějí...
13.1.2021
Říčanské muzeum muselo výrazně omezit výukové programy pro děti a kvůli propadu příjmů se nevyhnulo...
Reklama