ZŠ ve Vinoři je opět částečně otevřená

Základní škola v pražské Vinoři ve čtvrtek obnovila výuku pro žáky prvních až třetích tříd. Výsledky testů na koronavirus tamních pedagogů byly negativní. Na webu školy uvedl ředitel Alfred Teller. Škola byla zavřená od pondělí 15. června kvůli covidu-19, který byl potvrzen u jejího ředitele. Mateřská škola, která je součástí ZŠ, fungovala bez přerušení.

„Výuka bude probíhat v normálním rozsahu, jako minulý týden. Pouze žáci druhého ročníku budou po obědě zůstávat v hlavní budově školy, na vrátnici je zde od 11:30 služba pro vyzvedávání dětí,“ uvedl Teller a dodal, že všechny učebny byly dezinfikované pomocí ionizátoru.

Do konce školního roku je zrušena výuka ve čtvrtých a pátých třídách a u žáků na druhém stupni základní školy. Podle dřívějšího vyjádření ředitele výuku v těchto třídách zrušil z personálních a preventivních důvodů.

Podle Tellera jsou všechni lidé, s nimiž byl v kontaktu, covid negativní. „Nenakazil jsem dokonce ani vlastní manželku,“ uvedl. Tento výsledek testů měli i pedagogové z vinořské základní školy, kteří v minulých dnech vyšetření podstoupili. Podle dřívějších informací bylo v karanténě asi sedm zaměstnanců školy.

V Lysé nad Labem slouží řidičům nové parkoviště pro téměř 160 aut

První stupeň základní školy navštěvuje podle jejího webu přibližně 400 dětí, druhý stupeň asi 250 žáků. Výuku zajišťuje zhruba 40 učitelů. Do mateřské školy, která je součástí základní školy, ale sídlí v jiné budově, chodí přes 200 dětí.

V Praze se koronavirus dosud objevoval spíše ve školkách. Naposledy byl na covid-19 pozitivně testován jeden z pedagogů ve školce Markušova v Praze 11. Školka byla uzavřena a třída, kde pedagog působil, musela do karantény.

V hlavním městě eviduje ministerstvo zdravotnictví nejvíc případů koronaviru v Česku. Podle hygieniků se v Praze v poslední době objevují ohniska nemoci hlavně na stavbách, kde pracují agenturní zaměstnanci.

čtk

Dnes, 09:07
Dva výsuvné sloupky, jeden u vjezdu do Pražské ulice a druhý u výjezdu na nám....
Včera, 18:20
Stavbaři dnes dokončili ražbu 840 metrů dlouhého tunelu Mezno na trati Sudoměřice - Votice. Díky...
Včera, 17:12
Správa železnic začala s velkou výlukou na trati 210 mezi Vrané nad Vltavou a Dobříší....
Včera, 15:39
Příbramští policisté pátrají po totožnosti mladšího muže. Ten se měl sexuálně uspokojovat na volně přístupném...
Včera, 14:58
V sobotu 15. srpna budete moci ochutnat speciality z několik oblíbených středozemních destinací na jednom místě.
Burdýři
Včera, 12:46
Jarmark, pohádky, houpačky a kolotoče, hudba rozličných žánrů, ranní mše v kostele – to vše...
Včera, 11:12
Středočeskou hejtmankou je Jaroslava Jermanová Pokorná bezmála čtyři roky. Přesto nevěděla o dvacítce exkluzivně placených...
Včera, 09:43
Do systému pražské dopravy se od soboty zapojí zbývající část Rakovnicka. Drtivá většina linek zůstává,...
Včera, 07:38
Filip dostal kontakt na terapii v rámci projektu Jak na konflikty ve vztazích od manželky,...
13.8.2020
Češi umějí plavat mnohdy lépe, než leckteré přímořské národy. Zároveň ale mnoho lidí, včetně dětí,...
Reklama