13℃
Dnes je 17. únor , svátek má Miloslava

Středočeští celníci vybrali na clu a pokutách o dvě miliardy více

Středočeští celníci loni vybrali na celních a daňových poplatcích a pokutách meziročně o dvě miliardy více, ke konci roku dosáhly příjmy úřadu téměř 68 miliard korun, většina ze spotřební daně a daně z energií. V regionu uskutečnili celníci minulý rok tisíce kontrolních akcí, informovala mluvčí středočeských celníků Yvona Matějková.

Reklama

„Více než čtyři stovky záchytů padělků při celním řízení se podařilo vyřešit až do jejich úplného zničení na drtičce odpadu. Hodnota takto zničeného zboží byla vyčíslena na téměř deset milionů korun,“ uvedla Matějková. Mezi padělky byly například hodinky značky Rolex, mobilní telefony iPhone, ale třeba i oblečení a obuv.
Při akcích na silnicích zajistili celníci nezdaněné zboží, například přes 70 kilogramů tabáku, 241.000 kusů tabákových výrobků, přes 5000 litrů piva či více než 1500 litrů vína.
Na clu, daních a poplatcích vybíraných při dovozu zboží ze třetích zemí činil přijem středočeského celního úřadu téměř tři miliardy korun. „V oblasti výběru dělené správy, spotřebních daní z vína a meziproduktů, z minerálních olejů, tabákových výrobků, surového tabáku, z piva, z lihu, z tabákových nálepek, z elektřiny, ze zemního plynu a některých dalších plynů a z pevných paliv se vyšplhala vybraná částka na vice jak 65 miliard korun,“ dodala mluvčí.
Celníci také převzali 16.000 požadavků na pohledávky v hodnotě 96 milionů korun. „V dané věci bylo vydáno přes 12.000 exekučních příkazů. Podařilo se také úspěšně provést dražbu výrobní linky na cigarety a dvou motorových vozidel,“ doplnila Matějková.
Na pokutách ve správním řízení celníci vybrali přes sedm milionů korun, většina byla uložena za porušování zákona o pozemních komunikacích.
Zdroj: čtk

Ukradl z chaty peníze a věci za 60 tisíc

Před 30 minutami
"Občané, občanky, soudruzi, soudružky! Právě se vracím z hradu od prezidenta republiky. Dnes ráno jsem...
Včera, 17:30
Pamatujete se ještě na verše slezského barda a ikony socialistického školství Petra Bezruče, na Maryčku...
Včera, 16:00
Kubánská revoluce dnes slouží jako odstrašující příklad. Fidél Castro uchvátil 6. února 1959 moc na...
Včera, 14:00
Po 2. světové válce a roce 1948 se u nás kladl důraz především na sovětské...
chia semínka
Včera, 11:30
Chia semínka jsou v poslední době velice populární. Patří mezi tzv. superpotraviny, což jsou potraviny,...
Včera, 10:00
Po valentýnské zimě, která se letos moc nevyvedla, protože někdy bylo místy přes den až...
Včera, 09:39
Ve Středočeském kraji hygienici zaznamenali mírný pokles celkové nemocnosti, a to o 3,2 procenta. Celková nemocnost činila 1765 onemocnění na 100 tisíc...
Včera, 08:00
Na chřipku jsou jakákoli antibiotika z lékárny krátká, to je známá věc. Proti přírodním antibiotikům...
15.2.2019
Marie de León Bello y Delgado se narodila 23. března 1643 a zemřela před 288...
15.2.2019
Herman Kahn nevěřil v pokrok lidstva jako celku. Atomová bomba, jaderná válka, hospodářská prosperita a...
Reklama