Studenti z Havlíčkova Brodu uspěli v mezinárodní soutěži

8.7.2022
Táňa Pikartová

Filip Netolický a Michal Krásný, dnes již absolventi Střední průmyslové školy stavební akademika Bechyně Havlíčkův Brod, zaujali svou prací nazvanou Krajská knihovna metodou BIM a přiváží cenné druhé místo z mezinárodní studentské soutěže zaměřené na digitalizaci a virtuální realitu.

Čtyřčlenná odborná porota ocenila především využitelnost v praxi a vysokou odbornou úroveň této práce.

Finále mezinárodní středoškolské soutěže vyhlašované Evropským regionem Dunaj-Vltava proběhlo v hornorakouském Linci. Kromě oceněných absolventů z Havlíčkova Brodu se do pětičlenného finále probojovali také dnes už absolventi žďárské průmyslovky Jan Pošík a Adam Kupský s projektem Elektrická driftovací tříkolka.

Kromě vyvrcholení mezinárodní studentské soutěže přinesla konference také řadu příkladů možného využití rozšířené a virtuální reality v praxi. „Využití virtuální reality, kterým lze zpestřit výuku a pomoci snadněji pochopit prezentovaná témata, se dnes stává díky nižší pořizovací ceně vybavení a široké nabídce již zpracovaných modulů pro školy jednodušší. Pro úsporu času a nákladů začíná být virtuální realita stále častěji využívána také v rámci firemního vzdělávání nebo poskytování zákaznických servisních služeb,“ shrnuje Hana Hajnová, náměstkyně pro oblast regionálního rozvoje Kraje Vysočina.

 

 Nepřehlédněte