25℃
Dnes je 26. duben , svátek má Oto

Světélkující moře plné hvězd připomíná noční oblohu. Kde tento úžasný jev najdeme?

Další fotky

Jestli patříte mezi romanticky založené duše, jistě vás zaujme toto moře na plážích ostrova Vaadhoo na Maledivách. Moře vypadá jako by bylo poseté hvězdami. V noci moře získává až mystickou atmosféru. Na první pohled vypadají fotky moře jako z photoshopu.

Reklama

Jedno z nejkouzelnějších souostroví na světě patří Maledivy. Jsou tam opravdu nádherné pláže a možná proto patří mezi populární místo turistů. Ostrov Vaadhoo je jinak známý také mešitou pocházející ze 17. století. Turisté však míří na tento malý ostrov převážně kvůli hvězdnému moři.

Podívejte se na 7 nejkrásnějších pláží světa, kde se budete cítit jako v sedmém nebi

Moře hvězd je bezpochyby nejznámější místní atrakcí. K vidění je v noci na plážích ostrova tohoto malého ostrova. Na mořských vlnách září na tisícovky drobných částeček, které vypadají přesně jako hvězdy na nebi.

Jak je možné, že moře září?

Za tento jev může mořský plankton, který má schopnost takzvané bioluminiscence. Živé organismy, které mají tuto schopnost, vyzařují jasně modré světlo. Jde o studené světlo, při kterém nedochází k žádnému uvolňování tepelné energie. U mořských živočichů není bioluminiscence něčím zvláštním. Tuto schopnost má planktonu celá řada některých druhů ryb.

15 neuvěřitelných faktů o žralocích. Víte, že se navzájem požírají ještě před narozením?

Plankton je soubor mikroskopických organismů pasivně se vznášejících v prostředí. Pohybují se díky vodním proudům a turbulencím, ale někteří živočichové se po ukončení planktonické etapy mohou pohybovat vlastními silami, např. medúza (cs.wikipedia.org)

Výsledkem je dechberoucí romantická atmosféra. Moře vypadá jako z pohádky.

FOTO: Fosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy

Fosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, Maledivy
Další fotky
Fosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, Maledivy, mušleFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, MaledivyFosforeskující moře na ostrově Vaadhoo, Maledivy - Moře plné hvězd, Vaadhoo, Maledivy
Před 10 minutami
Vlaďka je pohledná mladá žena, miluje lyže a moře a svoji velkou rodinu. Pracuje jako...
Před 1 hodinou
Ano, půvab té ženy bere dech, doslova. Není to klasická filmová hvězda, která přezářila oblohu...
Před 2 hodinami
Hrad Houska by měl být cílem pouze pro zdatné výletníky. Pokud nemáte auto, které můžete...
Včera, 18:30
Strom jako symbol života a plynutí času… Květinová výstava Flora Olomouc zve ve dnech 25....
Včera, 17:30
Komunikace je v rodině velký oříšek. Některé rodiny to zvládají lépe, jiné hůř. Každá rodina...
Včera, 16:27
Novou publikaci Klenoty středočeského pravěku pokřtili její autoři z řad středočeského archeologického ústavu spolu se...
Včera, 16:00
Léto pomalu končí. Ráno už je docela chladno a nad nedalekým Dunajem se vznáší hustá...
Včera, 14:00
Kde by byly současné tiskové kanceláře, kdyby se 21. července 1816 v Kasselu nenarodil Paul...
Včera, 11:30
Potvrdit to mohou nejen ti, kteří si už sociální sítě pustili příliš k tělu a...
Včera, 10:00
Klidně to mohly být jiné stupně, než ty Celsiovy, ale švédský přírodovědec Anders Celsius měl...
Reklama