Tajemné Rusko: místo záhadných úmrtí ovládá ďábel?

20.10.2021
Jaroslav Svoboda

Nízký kopec na pomezí Saratovské a Volgogradské oblasti patří mezi nejzáhadnější místa v Rusku. Oblast, která se nachází přibližně čtyřicet kilometrů od Žirnovska je obestřena řadou záhadných incidentů a děsivých legend.

Ďáblovo doupě, jak se tajemnému kopci přezdívá, je místem, kde dochází k záhadným úmrtím. Místní pastýř B. Mamajev, který zde 11. listopadu 1990 pásl ovce, si chtěl konečně trochu odpočinout a posadil se na otep sena. Za nějaký čas našli pouze jeho ohořelé tělo. Podle všeho smrt nastala okamžitě kvůli spálení vnitřních orgánů. Je zvláštní, že Mamajev uhořel, ale jeho šaty a sláma, na které seděl, zůstaly bez známek vznícení. Uhořel „zevnitř“.  Předpokládalo se, že zemřel úderem blesku.

V létě 1997 se tragédie zopakovala. Tentokrát spolu se svým kombajnem uhořel I. Cukanov. Od té doby v prokleté oblasti sice nikdo nezemřel, ale neobvyklé jevy děsí místní obyvatele i nadále. Na poli je například nemožné jet rovně a řidiči traktoru, kteří orají půdu, jsou už vlastně zvyklí na to, že brázda zůstává zakřivená i přes veškerou snahu jet přímo.

Na pohřbu naši předci rozhodně nebrečeli, odchod svých blízkých uctívali odlišně než my

Místní lidé považují oblast za zatracenou. Existuje názor, že pokud někdo zůstane v Ďáblově doupěti po soumraku, nenajde cestu zpátky a to i navzdory skutečnosti, že okolí je otevřené a dobře prostupné. Obyvatelé nedalekých vesnic se snaží, aby se vůbec nemuseli dostat na tento kopec, kde z dosud nezjištěných příčin zhasínají motory jejich aut. Dokonce i piloti, kteří letí nad „prokletou zónou“, zjišťují, že jim špatně pracují přístroje a nefungují dokonce ani hodinky. Podle neověřených údajů se v Ďáblově doupěti vyskytla bezpříčinná úmrtí a dokonce i zmizení dalších několika lidí.

Druhým tajemným místem, které se nachází nedaleko, je Opilý háj. Své pojmenování získal lesík podle stromů, které v něm rostou. Kmeny bříz jsou totiž zakřiveny, zkrouceny do vývrtky nebo dokonce sešroubovány ve formě kuriózních uzlů. Zdá se, že celý háj byl v okamžiku růstu rozdrcen záhadným silným tlakem. Některé ze stromů jsou spálené, jako by plamen procházel pod zemí. Místo je považováno za pekelné a jak vyprávějí obyvatelé okolních vesnic, i opilci se mu snaží vyhnout, navzdory „příznivému“ jménu.

Výzkum, který v místě provedly dvě skupiny nezávislých vědců prokázal, že je v celé oblasti dvakrát převýšena běžná hodnota radiace. Čím je tento úkaz způsoben se však zjistit nepodařilo.

Zdroj: RIA


Témata:

Nepřehlédněte