22℃
Dnes je 16. červenec , svátek má Luboš

Těchto 5 věcí nikdy nikomu neříkejte. Mohlo by vám to uškodit

V době internetu a sociálních sítí jsme zvyklí sdílet se svými známými pomalu všechno. Co jsme měli na oběd, jak se máme, co si myslíme, jaké máme cíle. I kdyby to však někoho zajímalo, jsou věci, které byste druhým opravdu vykládat neměli.

Reklama

Proč si něco nechat pro sebe? Je to jednoduché. Zatímco kamarádce na kávě, nebo kámošovi v hospodě můžete říct něco důvěrnějšího, člověk, kterého ještě neznáte, by takovou informaci mohl použít proti vám. A když ne to, otevřít si pusu na špacír a začít to vykládat někomu jinému. Proto ani na sociální sítě není dobré psát věci, do kterých nikomu nic není, stejně tak je ani nevykládat neznámým lidem, nebo takovým, které jste sotva poznali.

Co tedy patří mezi tajemství, která byste neměli prozrazovat nikomu, a proč?

Nedaří se vám otěhotnět? Milujte se i v neplodných dnech, radí experti

Vaše skryté myšlenky. Všichni máme něco, co si myslíme o životě, či světě – třeba věříme na posmrtný život, boha, v nadpřirozené síly. Takovou věc si ale nechte pro sebe. Vaše myšlenky jsou vaší interpretací reality – stejně tak jako myšlenky jiných lidí jsou jejich interpretací reality. Totiž, realita není nikdy pro dva lidi stejná. Tak se k tomu snažte přistupovat. Není třeba se ohledně toho hádat, každý má tu svou pravdu.

Dobročinnost. Když chcete udělat nějaký dobrý skutek, udělejte to. Lidé si toho budou víc vážit tehdy, když nebudete vyhledávat uznání. Když se budete chlubit dobrými skutky, vrátí se vám to ve špatném světle. Lidé vás začnou podezřívat, že vaše motivy pomáhat druhým nejsou upřímné a že to děláte jen pro popularitu. Proto se snažte tyhle věci nešířit.

Inteligentní lidé ponocují, jsou nepořádní a používají vulgarity, říká studie. Patříte mezi ně?

Vaše cíle. Každý člověk má nějaké cíle. Ovšem neměli byste je nikomu sdělovat do momentu, kdy se vám povede je naplnit. Když svoje plány řeknete dalším lidem, může se stát, že vám ukradnou vaše myšlenky a vychytají mezery, o kterých vy jste nevěděli. A když se to stane, budete se cítit hrozně, litovat toho, že jste své plány svěřili ostatním. Proto se s nimi nechlubte, ať je to cokoliv. Nikdy nevíte, co se může stát.

Životní styl. Ať je to jídlo, které jíte, náboženská víra nebo intimní život, měli byste tyto věci držet v tajnosti. Nikomu do toho nic není a když je pak budete chtít změnit, ostatní lidé to budou komentovat a vy budete mít pocit, že byste měli něco vysvětlovat. Nevyplatí se mluvit o emocionální stránce vašeho života, pokud nechcete ostatním umožnit komentovat vaše emoce. Nepotřebujete od nikoho žádné schválení, či uznání.

5 signálů, podle kterých poznáte, že jste láskoholik. Není ale vaše láska patologická závislost?

Tajemství v rodině. Když budete mluvit o rodinných konfliktech a hádkách, nejen, že si nepomůžete, ale ještě se navíc rozběhnou pomluvy. Svědčí to o tom, že nerespektujete ostatní členy rodiny. Ztratíte tak před ostatními lidmi úctu a přinese to jen posměch vaší rodině. Lidé totiž mají tendence šířit získané drby a pomluvy dál, což může celou situaci komplikovat. Problémy v rodině je nejlepší řešit doma s lidmi, kterých se to týká.

Zdroj: powerofpositivity.com

Před 1 hodinou
V téhle rodině se vyskytlo snad už všechno. Smrt nejstaršího syna Josepha ve válce a...
Před 3 hodinami
Odpovědět na otázku, kdo je Mata Hari, není vůbec snadné. Pro mnoho mužů byla erotickým...
Dnes, 14:00
Malebný zámek Mníšek pod Brdy, hojně navštěvovanou kulturní památku nejen díky své dobré dopravní dostupnosti...
Dnes, 13:44
Ochrana majetku se stává v dnešní době stále aktuálnějším tématem. Vyloupených objektů přibývá a zloději...
Dnes, 11:30
Gibraltarský průliv, na nejužším místě široký jen 15 km, byl pro arabské státy v severní...
Dnes, 11:04
Řada škol ve středních Čechách se přes léto proměnila ve staveniště. Tak jako v minulých...
švestky, ovoce
Dnes, 10:00
Tisíce ovocných keřů a stromů rostou asi v šedesátce sadů po celé Praze. A úroda švestek,...
Peníze.
Dnes, 09:02
V rámci jednání sněmovního výboru pro sociální politiku nedošlo k dohodě mezi ministryní práce a...
Dnes, 08:00
Léto, prázdniny, dovolené – to je období, ve kterém se právě nacházíme. Letní měsíce se...
Včera, 17:30
Jedovatost některých hub, jako například muchomůrek zelené a tygrované, jejichž jed je pro člověka smrtelný,...
Reklama