Celníci na Teplicku objevili v autě červenou naftu

Celníci objevili v dodávce v obci Sobědruhy na Teplicku dvě nádoby a sud s kapalinou načervenalé barvy a zápachem motorové nafty. Řidič neměl k přepravě topných olejů žádné doklady, řekl mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Hlídka si vytipovala a zastavila červenou dodávku značky Ford Tranzit, kterou řídil sedmačtyřicetiletý Ústečan. Celníci v nákladovém prostoru nalezli dvě nádoby o objemu zhruba 1000 litrů a jeden plechový sud o objemu 200 litrů. „Jelikož řidič nepředložil hlídce žádné doklady prokazující řádné zdanění vybraných výrobků, celníci odebrali z nádob vzorky a celkem 2179 litrů topného oleje v hodnotě 38.900 korun zajistili,“ uvedl Nejedlý.

Řidič navíc neměl, vzhledem k přepravě nadlimitního množství nebezpečných látek, vozidlo označeno oranžovými bezpečnostními tabulkami. Za tento přestupek dostal pokutu 2000 korun. „Topný olej propadne ve prospěch státu a muž bude muset uniklou spotřební daň ve výši 23.861 korun celníkům doplatit,“ uvedl Nejedlý.

Jak se později ukázalo, ten samý muž se již stejného jednání dopustil 30. září. To jej hlídka celníků kontrolovala v Krupce a v bílé dodávce značky Iveco objevila bezmála 2000 litrů topného oleje, též bez patřičných dokladů prokazujících jeho řádné zdanění či nabytí bez daně.

Od začátku roku ústečtí celníci zmařili 15 pokusů o nelegální přepravu minerálních olejů, při kterých zajistili 37.897 litrů topného oleje. Zabránili tak daňovému úniku 391.937 korun. U jednoho řidiče objevili celníci značený minerální olej i v běžné nádrži jeho vozidla. Takzvaná červená nafta je určena výhradně pro výrobu tepla, kvůli nižší ceně je však v ČR podvodně používána pro pohon motorových vozidel.

OMH, ČTK

Dnes, 13:29
V Blšanech na Lounsku s tisícovkou obyvatel testy potvrdily nákazu novým koronavirem u jedné ze...
2.8.2020
V červenci zahynulo při dopravních nehodách na silnicích v Ústeckém kraji šest lidí, o dva...
26.7.2020
Restaurátoři na zámku Duchcov na Teplicku ladí poslední detaily nového prohlídkového okruhu věnovaného Valdštejnům. První...
24.7.2020
Společnost Krajská zdravotní (KZ), která v Ústeckém kraji provozuje pět nemocnic, od pondělí rozšiřuje provoz...
17.7.2020
V Ústeckém kraji je nadále epidemiologická situace klidná. Za týden přibylo pět pacientů s potvrzenou...
13.7.2020
Přes 400 kilogramů živých i mrtvých mořských živočichů určených k jídlu našli ve večerce v...
18.6.2020
Ústecký krajský soud dnes poslal do vězení Litevce, kteří v klenotnictví v Teplicích odcizili luxusní...
14.6.2020
Novým senátorem za Teplicko byl dnes zvolen teplický primátor Hynek Hanza (ODS). Ve finále doplňovacích...
8.6.2020
Případ nenávistných komentářů pod fotografií teplických prvňáků se protahuje. Soudu se ani dnes nepodařilo vyslechnout...
8.6.2020
Lázeňské město zrušilo poplatek za pobyt. Teplice tím chtějí přispět k oživení turismu. Magistrát odpustil...
Reklama