Netradiční zahájení lázeňské sezony v Teplicích. Lidé se převlékli do dobových kostýmů

Lázeňskou sezonu v Teplicích včera zahájili herci. Před zámkem se sešli v kostýmech významných postav, které v minulosti prošly lázeňských městem. Nechyběl Johann Wolfgang Goethe, Ludwig van Beethoven či kníže Aldringen. Korzování v uličkách za doprovodu hudby nahradilo slavnostní zahájení 866. lázeňské sezony, které bylo zrušeno v souvislosti s epidemií koronaviru.

Namísto tisíců lidí jich před zámkem bylo jen několik desítek. „Je to taková z nouze ctnost. Pozvali jsme obyvatele města, aby se trochu dobově ustrojili a přišli se vyfotografovat do soutěže o nejlépe oděného lázeňského návštěvníka,“ řekl Petr Stolař z Divadla V Pytli, které náhradní akci zorganizovalo.

Členové širší obce divadelní, přátelé a také současní zástupci radnice se převlékli do kostýmů reprezentujících historii od doby románské. Řádové sestry se tak potkaly v lázních s pradlenami či se zástupci panovnických rodů, básníkem Goethem či skladatelem Beethovenem.

Kolem domů, kde velikáni své doby pobývali, se shromáždění procházkou vydalo až k altánu u zahradního domu, kde se budou střídat hudebníci až do večerních hodin.

Zatopený hnědouhelný lom si získává stále více příznivců

Každoročně se zahajuje lázeňská sezona v Teplicích svěcením pramenů poslední květnový víkend. V rámci dvoudenní slavnosti bývá připraveno několik hudebních pódií, městem projdou desetitisíce lidí. Na začátku dubna radní rozhodli, že se kvůli pandemii koronaviru akce letos konat nebude.

vera/čtk

19.9.2020
Firmy v Ústeckém kraji od počátku epidemie koronaviru v České republice několikanásobně zvýšily výrobu ochranných...
12.9.2020
„Nikdy bych neřekla, že výstavu o tak vážném tématu jde udělat s takovou nápaditostí, svěžestí....
11.9.2020
Na Mariině vyhlídce u Jetřichovic na Děčínsku, kam přes léto proudily denně i stovky turistů,...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
2.9.2020
Osm aktivistů a aktivistek Greenpeace brzy ráno vylezlo na rypadlo v lomu Vršany u Mostu....
31.8.2020
Správa železnic a německá DB Netz AG vypisují tendr na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí...
28.8.2020
Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza...
28.8.2020
První městskou akcí letošního roku v Chomutově bude čtvrtý ročník půlmaratonu. Závod se uskuteční poslední...
27.8.2020
Sociální a zdravotní zařízení Ústeckého kraje mají dostatečné zásoby roušek, dezinfekce a dalších ochranných prostředků...
26.8.2020
Sklizeň obilovin a řepky v Ústeckém kraji skončila. Výnosy jsou podprůměrné, nejnižší v celé republice....
Reklama