Nový pavilon s operačními sály v teplické nemocnici bude fungovat od července

Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za investici zaplatila Krajská zdravotní, pod kterou nemocnice patří, téměř 400 milionů korun. Lékaři začnou v moderních sálech operovat koncem července.

Vybudování pavilonu v Teplicích je dosud největší investicí v třináctileté historii Krajské zdravotní (KZ), pod niž patří ještě nemocnice v Ústí nad Labem, Děčíně, Mostě a Chomutově. Operovat se budou ve čtyřech nových sálech cévy, klouby, břišní dutiny, provádět zde budou lékaři laparoskopické zákroky.

Původní sály podle ředitele nemocnice Tomáše Hrubého nevyhovovaly po stránce organizační ani hygienické. Projekt na výstavbu nových vznikal řadu let. Původním záměrem byla stavba pavilonu se sály, nakonec vzniklo ještě jedno patro navíc, kam se přestěhuje v červenci jednotka intenzivní péče a ARO. Samotná stavba stála 325 milionů, zdravotní technika 61 milionů, celkové náklady činily 392,5 milionu korun. Investici podpořil Ústecký kraj, který vlastní Krajskou zdravotní.

Součástí zakázky bylo také zřízení dvou parkovišť s 89 místy včetně dvou pro tělesně postižené. „Využívána budou zaměstnanci, kteří tak uvolní místa pro pacienty uvnitř areálu nemocnice,“ uvedl Hrubý. Původní sály využije nemocnice pro tzv. jednodenní chirurgii.

Zimní stadion v Děčíně bude mít novou střechu za 26 milionů

V plánu je v teplické nemocnici ještě rekonstrukce porodnice. „Potřebujeme zrekonstruovat i dětské oddělení, opravit střechy, opláštění, technologie,“ uvedl ředitel.

Návštěvy v teplické nemocnici ani v dalších, které jsou součástí KZ, zatím kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 povoleny nejsou. O obnovení návštěv bude vedení KZ rozhodovat v pondělí.

vera/čtk

19.9.2020
Firmy v Ústeckém kraji od počátku epidemie koronaviru v České republice několikanásobně zvýšily výrobu ochranných...
12.9.2020
„Nikdy bych neřekla, že výstavu o tak vážném tématu jde udělat s takovou nápaditostí, svěžestí....
11.9.2020
Na Mariině vyhlídce u Jetřichovic na Děčínsku, kam přes léto proudily denně i stovky turistů,...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
2.9.2020
Osm aktivistů a aktivistek Greenpeace brzy ráno vylezlo na rypadlo v lomu Vršany u Mostu....
31.8.2020
Správa železnic a německá DB Netz AG vypisují tendr na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí...
28.8.2020
Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza...
28.8.2020
První městskou akcí letošního roku v Chomutově bude čtvrtý ročník půlmaratonu. Závod se uskuteční poslední...
27.8.2020
Sociální a zdravotní zařízení Ústeckého kraje mají dostatečné zásoby roušek, dezinfekce a dalších ochranných prostředků...
26.8.2020
Sklizeň obilovin a řepky v Ústeckém kraji skončila. Výnosy jsou podprůměrné, nejnižší v celé republice....
Reklama