Personál obvolává klienty. Lázně v Teplicích otevřely

Lázeňský dům Beethoven v Teplicích je otevřený pro lázeňskou rehabilitační péči, a to jak pro samoplátce, tak pro příspěvkové lázeňské pobyty. Yveta Slišková, obchodní ředitelka společnosti Lázně Teplice v Čechách, řekla, že provozovatele zaskočila krátká doba mezi oznámením a termínem možnosti přijímat klienty do lázní.

„Činila vlastně jeden pracovní den. To je opravdu extrémně krátký časový úsek. Nastartovat lázeňský komplex do provozu znamená celou řadu technických, hygienických a organizačních opatření, která zaberou čas,“ uvedla Slišková. Dodala, že nejnáročnější je získání klientů.

Vláda oznámila uvolnění pro lázeňství ve čtvrtek 23. dubna, personál teplických lázní od pátečního rána klienty obvolává. „Je pro ně neobyčejně složité nastoupit do lázní během dvou dnů. Vždyť se musí připravit na měsíční pobyt,“ podotkla Slišková. Doplnila, že 4. května se otevřou také Kamenné lázně. Do konce tohoto týdne tak vždy po jednom člověku na pokoji bude v lázních pobývat 100 klientů.

Klienti zdravotních pojišťoven mají kvůli kapacitnímu omezení přednost. Jejich léčba je dána indikačním seznamem a návrh na lázeňskou léčbu má limitovanou platnost. „Zhruba stovka doručených návrhů v mezidobí propadla a my se teď snažíme žádat zdravotní pojišťovny o prodloužení jejich platnosti,“ uvedla obchodní ředitelka.

Česko podle odborníků epidemii zatím zvládá. Roste počet vyléčených

Lázně byly zavřené od Velikonoc, pro společnost znamenalo restriktivní opatření ztrátu v řádu desítek milionů korun. Provoz se pozvolna vrací podle slov Sliškové do dřívějších kolejí. Klienti však musí dodržovat bezpečnostní opatření, a to třeba nošení roušek a rozestupy.

vera/čtk

Včera, 09:56
Pašovaní takzvané červené nafty z Německa je příhraničích oblastech stále v kurzu. Dovoz červené nafty,...
25.1.2021
V teplickém hotelu Prince de Ligne se v sobotu večer konala oslava místního podnikatele Petra...
14.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
14.1.2021
Severočeští vodohospodáři nabádají zákazníky k ochraně vodoměrů a vodovodních přípojek, v mrazech praskají. Havárie potrubí...
8.1.2021
Největší tragédie při odsunu sovětských vojsk z Československa si vyžádala 17 obětí. Před třiceti lety...
15.12.2020
Lyžařská střediska v Ústeckém kraji jsou na zahájení sezony připravená. Na sjezdovkách jim ale chybí...
15.12.2020
Restaurace chtějí pokračovat v protestu proti vládním opatřením, některé budou mít otevřeno i po 20....
14.12.2020
Zhruba čtyři desítky z více než 540 pohřebišť na území Ústeckého kraje jsou v katastrofálním...
9.12.2020
Od 1. ledna se cestujícím na Ústecku prodraží jízdné. Důvodem navýšení cen je podle odboru...
4.12.2020
Poplatek za svoz komunálního odpadu v Litoměřicích po čtrnácti letech vzroste. Doposud lidé platili 498...
1.12.2020
Autobusovou linkovou dopravu na Teplicku bude od prosince příštího roku provozovat společnost ČSAD Slaný. Desetiletou smlouvu...
Reklama