Po 25 letech si Tepličtí zaplavou na vzduchu. Město připravuje nové koupaliště

Cachtat se ve vodě a zaplavat si ve venkovním bazénu by za pár let mohli obyvatelé Teplic. Vizualizaci plánovaného koupaliště na Nové Vsi v blízkosti vodojemu zhlédli zastupitelé na svém listopadovém zasedání.

Teplice připravují stavbu venkovního koupaliště na Nové Vsi. Toho by se obyvatelé dočkali po čtvrtstoletí, neboť od roku 1996 o možnost cachtat se na čerstvém vzduchu přišli. Tehdy totiž skončil provoz v Zámecké zahradě. Chystaná plovárna by měla být rozlohou stejná jako původní Zámecká a nést by měla název Kaskáda.

Celníci na Teplicku objevili v autě červenou naftu

Jméno vyplývá z architektonického řešení. Koupaliště by totiž mělo mít tři kaskádovité bazény. Z toho jeden padesátimetrový jako plavecký se šesti závodními dráhami a sedmimetrovou věží, brouzdaliště a tobogán, dále volně přístupný park pro další aktivity, jako třeba plážový volejbal, místa pro lehátka a opalování, bar a restauraci. Vodojem by chtělo město využít jako vyhlídkovou věž.

Sídliště nahradí koupaliště

Vizualizaci doplněnou 3D modelem představil na listopadovém zastupitelstvu teplický architekt Petr Sedláček. „Teplickou Kaskádou se celý prostor za panelovými domy mezi vodojemem a pomníkem na Kudlichu oživí. Využijeme k tomu současnou infrastrukturu v místě, včetně příjezdové silnice, která byla v historii vybudována pro plánované rozšíření sídliště,“ pronesl architekt během své prezentace.

TEPLICE-koupaliste
Vizualizace nového koupaliště v Nové Vsi.
(MM Teplice)

Podle Sedláčkova odhadu by jen bazény a technologie mohly vyjít na zhruba 100 milionů korun. Celková stavba včetně veškerých prací může být až třikrát tolik. Opozice se obává, že částka za výstavbu nového koupaliště na zelené louce tak vyjde ještě dráž, což mohou způsobit i vicepráce. Opoziční zastupitel z hnutí Volba PRO! Teplice Jakub Mráček uvedl jako příklad srovnání se zimním stadionem. „Když totiž architekt Sedláček navrhoval umístění zimního stadionu, tak se mluvilo o 80 milionech. A dnes cena přesáhne 250 milionů,“ citoval Mráčka server idnes.cz.

Stavět chtějí do tří let

Studie s vizualizací představená v listopadu bude podkladem pro jednání konzultační skupiny složené ze zastupitelů a odborníků. Po dotvoření konečné verze vyhlásí město soutěž na projektanta. „Mým osobním cílem je začít stavět v tomto volebním období,“ řekl primátor Hynek Hanza (ODS).

Jiří Gaudl Chomutov podnikatel ODS

Politik ODS si v Chomutově z dotace postavil soukromou haciendu. Ústecký kraj vedený KSČM v tom nic špatného nevidí

Kapacita vodní kaskády je spočítaná na 800 lidí na hodinu. Při výběru lokality pro koupaliště někteří poukazovali na to, že Nová Ves je jedno z nejvyšších míst v Teplicích a mohlo by tam tedy hodně foukat. „Při posouzení klimatických podmínek na Nové Vsi a v lokalitě pod Doubravkou vyšly lepší výsledky na Nové Vsi,“ řekl architekt. K místu vede už nyní široká silnice, řešit se tak bude pouze vytvoření další zastávky a stavba parkoviště. Vodojem je ve vlastnictví Severočeské vodárenské společnosti, která neuvažuje podle Sedláčka o prodeji, ale je ochotna diskutovat o vytvoření rozhledny na věži, která je jednou z dominant Teplic.

Dnes, 13:01
Politici si rozdělili kořist. Děčínský zámek získala politička hnutí Náš Děčín, Miroslava Poskočilová. Aby byla...
louny
Dnes, 08:42
Náš REGION vyškolil jednoho z velkých zaměstnavatelů na Lounsku i místní samosprávu. Louny totiž po...
Dnes, 08:32
Malebné Lázně Mšené se nacházejí jen 45 kilometrů od Prahy na okraji litoměřického okresu. Rozkládají...
Dnes, 08:18
Radní města Varnsdorf na svém zasedání rozhodli, že kvůli možné spolupráci mezi Krajskou zdravotní (KZ)...
Dnes, 08:15
Most váhá, jestli i nadále pronajímat městské pozemky cirkusům. Na webu magistrátu proto vyšla anketa,...
Dnes, 08:09
Ústecký krajský soud v pátek podruhé projednával loupež hodinek v klenotnictví v Teplicích. Soudce přečetl...
Dnes, 08:01
Sedm „statečných“, jak o majitelích klubu Piráti Chomutov, psala podlézavě některá média, nejsou statečnými podle...
Dnes, 07:55
Ústecké sdružení Společně vyhlásilo veřejnou sbírku na vznik pamětní desky jediné ústecké oběti srpnové okupace...
Včera, 09:51
To takhle pro někoho pracujete a on vám za práci nezaplatí. Taková levárna se děje...
25.1.2020
Severočeští kriminalisté objevili v Litvínově na Mostecku padělané bankovky. Čtyři muži si je tiskli na...
Reklama