Po 25 letech si Tepličtí zaplavou na vzduchu. Město připravuje nové koupaliště

Cachtat se ve vodě a zaplavat si ve venkovním bazénu by za pár let mohli obyvatelé Teplic. Vizualizaci plánovaného koupaliště na Nové Vsi v blízkosti vodojemu zhlédli zastupitelé na svém listopadovém zasedání.

Teplice připravují stavbu venkovního koupaliště na Nové Vsi. Toho by se obyvatelé dočkali po čtvrtstoletí, neboť od roku 1996 o možnost cachtat se na čerstvém vzduchu přišli. Tehdy totiž skončil provoz v Zámecké zahradě. Chystaná plovárna by měla být rozlohou stejná jako původní Zámecká a nést by měla název Kaskáda.

Celníci na Teplicku objevili v autě červenou naftu

Jméno vyplývá z architektonického řešení. Koupaliště by totiž mělo mít tři kaskádovité bazény. Z toho jeden padesátimetrový jako plavecký se šesti závodními dráhami a sedmimetrovou věží, brouzdaliště a tobogán, dále volně přístupný park pro další aktivity, jako třeba plážový volejbal, místa pro lehátka a opalování, bar a restauraci. Vodojem by chtělo město využít jako vyhlídkovou věž.

Sídliště nahradí koupaliště

Vizualizaci doplněnou 3D modelem představil na listopadovém zastupitelstvu teplický architekt Petr Sedláček. „Teplickou Kaskádou se celý prostor za panelovými domy mezi vodojemem a pomníkem na Kudlichu oživí. Využijeme k tomu současnou infrastrukturu v místě, včetně příjezdové silnice, která byla v historii vybudována pro plánované rozšíření sídliště,“ pronesl architekt během své prezentace.

TEPLICE-koupaliste
Vizualizace nového koupaliště v Nové Vsi.
(MM Teplice)

Podle Sedláčkova odhadu by jen bazény a technologie mohly vyjít na zhruba 100 milionů korun. Celková stavba včetně veškerých prací může být až třikrát tolik. Opozice se obává, že částka za výstavbu nového koupaliště na zelené louce tak vyjde ještě dráž, což mohou způsobit i vicepráce. Opoziční zastupitel z hnutí Volba PRO! Teplice Jakub Mráček uvedl jako příklad srovnání se zimním stadionem. „Když totiž architekt Sedláček navrhoval umístění zimního stadionu, tak se mluvilo o 80 milionech. A dnes cena přesáhne 250 milionů,“ citoval Mráčka server idnes.cz.

Stavět chtějí do tří let

Studie s vizualizací představená v listopadu bude podkladem pro jednání konzultační skupiny složené ze zastupitelů a odborníků. Po dotvoření konečné verze vyhlásí město soutěž na projektanta. „Mým osobním cílem je začít stavět v tomto volebním období,“ řekl primátor Hynek Hanza (ODS).

Jiří Gaudl Chomutov podnikatel ODS

Politik ODS si v Chomutově z dotace postavil soukromou haciendu. Ústecký kraj vedený KSČM v tom nic špatného nevidí

Kapacita vodní kaskády je spočítaná na 800 lidí na hodinu. Při výběru lokality pro koupaliště někteří poukazovali na to, že Nová Ves je jedno z nejvyšších míst v Teplicích a mohlo by tam tedy hodně foukat. „Při posouzení klimatických podmínek na Nové Vsi a v lokalitě pod Doubravkou vyšly lepší výsledky na Nové Vsi,“ řekl architekt. K místu vede už nyní široká silnice, řešit se tak bude pouze vytvoření další zastávky a stavba parkoviště. Vodojem je ve vlastnictví Severočeské vodárenské společnosti, která neuvažuje podle Sedláčka o prodeji, ale je ochotna diskutovat o vytvoření rozhledny na věži, která je jednou z dominant Teplic.

Dnes, 10:10
Firmy v Ústeckém kraji od počátku epidemie koronaviru v České republice několikanásobně zvýšily výrobu ochranných...
12.9.2020
„Nikdy bych neřekla, že výstavu o tak vážném tématu jde udělat s takovou nápaditostí, svěžestí....
11.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
11.9.2020
Na Mariině vyhlídce u Jetřichovic na Děčínsku, kam přes léto proudily denně i stovky turistů,...
7.9.2020
Letošní prázdninová návštěvnost byla pro děčínskou zoologickou zahradu, chomutovský zoopark a teplickou botanickou zahradu rekordní....
2.9.2020
Osm aktivistů a aktivistek Greenpeace brzy ráno vylezlo na rypadlo v lomu Vršany u Mostu....
31.8.2020
Správa železnic a německá DB Netz AG vypisují tendr na zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí...
28.8.2020
Ve středu a ve čtvrtek se v Ústeckém kraji podle krajské hygienické stanice potvrdila nákaza...
28.8.2020
První městskou akcí letošního roku v Chomutově bude čtvrtý ročník půlmaratonu. Závod se uskuteční poslední...
27.8.2020
Sociální a zdravotní zařízení Ústeckého kraje mají dostatečné zásoby roušek, dezinfekce a dalších ochranných prostředků...
26.8.2020
Sklizeň obilovin a řepky v Ústeckém kraji skončila. Výnosy jsou podprůměrné, nejnižší v celé republice....
Reklama