Autobusy na Teplicku převezme nový dopravce, kraj ušetří 20 milionů

Autobusovou linkovou dopravu na Teplicku bude od prosince příštího roku provozovat společnost ČSAD Slaný. Desetiletou smlouvu s dopravcem podepsal Ústecký kraj. Dopravce se změní i v dalších částech kraje.

„Dopravce bude dopravu zajišťovat na základě podání nejvýhodnějších cenových nabídek ve dvou výběrových řízeních,“ uvedla Markéta Voleníková z krajského odboru dopravy. „Nové smlouvy mají nižší cenu než současný provoz. Autobusovou dopravu na Teplicku momentálně obstarává společnost Arriva City. Ta tak bude zajišťovat dopravní obslužnost ve zmíněném regionu až do konce listopadu 2021,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Jindřich Franěk.

Roční úsporu podle aktuálních cen obou dopravců kraj odhaduje zhruba na dvacet milionů korun. Nový dopravce ČSAD Slaný vyhrál výběrová řízení s cenou 39,71 Kč/km v oblasti Teplicko a 40,97 Kč/km v oblasti Příměstská doprava Teplice, kde budou jezdit velkokapacitní vozidla. Nový dopravce má rok na přípravu vozového parku a zajištění personálu.

Autobusové ikoně českých silnic postavili v Rusku pomník

V Ústeckém kraji zastupitelé v květnu 2017 schválili zřízení krajského autobusového dopravce. Založením vlastního dopravního podniku samospráva reagovala na potíže v autobusové dopravě v souvislosti s tehdejším vládním nařízením o zvýšení platů řidičů. Dopravce DSÚK (Dopravní společnost Ústeckého kraje) nyní zajišťuje dopravu v sedmi oblastech, Autobusy Karlovy Vary v pěti oblastech.

Dopravu v oblasti Lounsko-západ zajišťuje společnost Arriva City a na Podbořansku společnost Autobusová doprava Podbořany. V části okresu Louny končí 30. ledna 2021 smlouvy s dopravci Arriva a Autobusová doprava Podbořany. „I tyto dvě oblasti od 1. února 2021 převezeme DSÚK na základě platné desetileté smlouvy,“ uvedla Voleníková.

Plynulejšího průjezdu Bílinou na Teplicku se řidiči dočkají ještě letos, slibují silničáři

Dopravci Autobusy Karlovy Vary končí smlouvy na provozování dopravy v oblastech Šluknovsko, Mostecká pánev, Chomutovsko a Kadaň a Žatec k 30. červnu 2022. „U linek oblasti Vejprtska je předpoklad provozu stávajícího dopravce Autobusy Karlovy Vary do nástupu nového dopravce, který vzejde z veřejné soutěže vypsané v letošním prosinci nebo lednu příštího roku,“ řekla Voleníková.

S přispěním ČTK

Včera, 19:04
K incidentu osmačtyřicetiletého muže a jeho bývalé třicetileté družky došlo v Ostrově, kde opuštěný přítel...
Včera, 14:11
V Karlových Varech jsou ve dvou základních školách v karanténě čtyři třídy, v nichž se...
Včera, 10:32
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 10:32
Vedení Karlových Varů nechalo před několika měsíci nainstalovat takzvané výsuvné sloupky, které mají zabránit průjezdu...
15.9.2021
Vedení Karlovarského kraje stále povýšeně přehlíží nekončící a stále hlasitější prosby odborníků, veřejnosti i opozičních...
15.9.2021
Pro zabezpečení řádného průběhu parlamentních voleb zastupitelstva hledá Magistrát města Karlovy Vary zájemce o člena...
15.9.2021
Hokejisté karlovarské Energie se včera marně snažili o třetí vítězství v řadě. V cestě jim...
15.9.2021
Na základních a středních školách v Karlovarském kraji odhalily testy od začátku školního roku nemoc...
14.9.2021
V Karlovarském kraji téměř skončila sklizeň obilovin a řepky. Sklidit zbývá posledních 2,88 procenta ploch...
14.9.2021
Esemesky začne od 20. září rozesílat Centrální systém státu a obdrží ji každý, kdo při...
14.9.2021
V rámci dalšího kola hokejové extraligy sehrají Karlovy Vary v domácí KV Aréně třetí zápas...
Reklama