Sklárna v Dubí sestrojila kontrolní zařízení nekulatých lahví

Sklárna v Dubí na Teplicku začala používat speciální kontrolní zařízení pro nekulaté lahve. Novinku sestrojil mladý elektrotechnik z řad zaměstnanců společnosti O-I, která vyrábí skleněné obaly. Oproti starému mechanickému zařízení šetří sklářům čas a tím zvyšuje efektivitu výroby. O novince informoval mluvčí firmy Jakub Splavec.

Zařízení se operativně nazývá becher tester, protože se pomocí něj kontroluje objem, tedy správný rozměr šířky od jedné stěny ke druhé, mimo jiné lahví pro Becherovku. Za jednu směnu, která trvá osm hodin, zvládne toto zařízení zkontrolovat přibližně 90.000 lahví.

Do zařízení se nahrávají parametry určené pro kontrolu objemu lahve automaticky. „Měření je tak nejen přesnější, ale zároveň nám usnadňuje práci, jelikož nastavení trvá pár vteřin,“ uvedl vedoucí výroby O-I v Dubí Zdenek Bůžek. Při opakované výrobě se parametry stáhnou z programu a už se nemusí zadávat znovu ručně, jako tomu bylo u starého mechanického zařízení.

Další výhodou je podle Bůžka snížení ztrátovosti, jelikož nový systém dokáže eliminovat chybné měření a vzniká tak méně vadných lahví.

Přístroj sestrojili zaměstnanci s pomocí mladého elektrotechnika bez pomoci externí firmy zhruba za čtyři měsíce. Náklady na novinku činily 200.000 korun.

V České republice má sklárna O-I závody v Dubí a v Novém Sedle v Karlovarském kraji, dohromady zaměstnává 400 lidí. V Novém Sedle se vyrábí barevné sklo, v Dubí čiré.

OMH, ČTK

18.6.2020
Ústecký krajský soud dnes poslal do vězení Litevce, kteří v klenotnictví v Teplicích odcizili luxusní...
14.6.2020
Novým senátorem za Teplicko byl dnes zvolen teplický primátor Hynek Hanza (ODS). Ve finále doplňovacích...
8.6.2020
Případ nenávistných komentářů pod fotografií teplických prvňáků se protahuje. Soudu se ani dnes nepodařilo vyslechnout...
8.6.2020
Lázeňské město zrušilo poplatek za pobyt. Teplice tím chtějí přispět k oživení turismu. Magistrát odpustil...
4.6.2020
Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v Ústeckém kraji v uplynulém týdnu dál mírně vzrostly,...
1.6.2020
Lázeňskou sezonu v Teplicích včera zahájili herci. Před zámkem se sešli v kostýmech významných postav,...
28.5.2020
Teplická nemocnice má nový pavilon s operačními sály, centrální sterilizací a anesteziologicko-resuscitačním oddělením (ARO). Za...
26.5.2020
Doprava Ústeckého kraje zařadí od 6. června do svých železničních spojů novou turistickou linku Litoměřice...
21.5.2020
Speciální opatření budou platit při doplňovacích senátních volbách na Teplicku. Lidé si kvůli ověření totožnosti...
18.5.2020
V Ústeckém kraji za týden stoupl počet potvrzených nákaz novým typem koronaviru o 20 na...
Reklama