Součástí areálu nového koupaliště v Teplicích bude rozlehlý park

Nové koupaliště v Teplicích bude v parku pod věžovým vodojemem ve čtvrti Nová Ves. Jeho součástí by měl být padesátimetrový plavecký bazén, brouzdaliště a odpočinkový bazén, všechny z nerezu.

Okolo areálu má vzniknout park pro volnočasové aktivity. Vodojem by chtělo město využít jako vyhlídkovou věž. Vše jsou to zatím návrhy ve studii, kterou představil novinářům a zastupitelům architekt Petr Sedláček.

Studie bude podkladem pro jednání konzultační skupiny složené ze zastupitelů a odborníků. Po dotvoření konečné verze vyhlásí město soutěž na projektanta. „Mým osobním cílem je začít stavět v tomto volebním období,“ řekl primátor Hynek Hanza (ODS).

Nová Ves by se podle studie mohla stát cílem turistů i místních. V blízkosti stávajícího pomníku Hanse Kudlicha má být rozhledna, koupaliště, místo pro procházky či běhání a venčení psů. Samotné koupaliště je ve svažitém terénu navrženo jako kaskáda, kdy v nejvyšším patře je brouzdaliště, pod ním plavecký bazén se skokanským můstkem a nejníže rekreační bazén s tobogánem. Náklady na stavbu nerezových bazénů a potřebnou technologii se podle Sedláčka pohybují okolo 100 milionů korun.

Kapacita vodní kaskády je spočítaná na 800 lidí na hodinu. V areálu se zatím počítá s hřištěm na plážový volejbal, prostorem pro slunění či kavárnou. Přesnou podobu vytvoří konzultační skupina. Plavecký bazén je navržen jako klasický 50 metrů dlouhý se šesti závodními plochami a sedmimetrovou věží, pod níž bude hloubka 4,5 metru. Vytápět se solárními panely bude relaxační bazén.

Koupaliště v Teplicích chybí řadu let. V roce 2016 se začalo hledat místo pro nové. Vytipováno bylo sedm lokalit, nakonec zastupitelé zamítli možnost návratu koupaliště do zámecké zahrady, kde pozemky vlastní soukromníci. Odborníci poté posuzovali dvě varianty, z nichž lépe vyšla oblast Nová Ves. „Pozemky jsou ve vlastnictví města, je tam možnost rozvoje areálu, navíc je to místo dostatečně vzdálené obytné zástavbě,“ uvedl Sedláček.

Při výběru lokality pro koupaliště někteří poukazovali na to, že Nová Ves je jedno z nejvyšších míst v Teplicích a mohlo by tam tedy hodně foukat. „Při posouzení klimatických podmínek na Nové Vsi a v lokalitě pod Doubravkou vyšly lepší výsledky na Nové Vsi,“ řekl architekt. K místu vede už nyní široká silnice, řešit se tak bude pouze vytvoření další zastávky a stavba parkoviště. Vodojem je ve vlastnictví Severočeské vodárenské společnosti, která neuvažuje podle Sedláčka o prodeji, ale je ochotna diskutovat o vytvoření rozhledny na věži, která je jednou z dominant Teplic.

ČTK

Dnes, 13:29
V Blšanech na Lounsku s tisícovkou obyvatel testy potvrdily nákazu novým koronavirem u jedné ze...
2.8.2020
V červenci zahynulo při dopravních nehodách na silnicích v Ústeckém kraji šest lidí, o dva...
26.7.2020
Restaurátoři na zámku Duchcov na Teplicku ladí poslední detaily nového prohlídkového okruhu věnovaného Valdštejnům. První...
24.7.2020
Společnost Krajská zdravotní (KZ), která v Ústeckém kraji provozuje pět nemocnic, od pondělí rozšiřuje provoz...
17.7.2020
V Ústeckém kraji je nadále epidemiologická situace klidná. Za týden přibylo pět pacientů s potvrzenou...
13.7.2020
Přes 400 kilogramů živých i mrtvých mořských živočichů určených k jídlu našli ve večerce v...
18.6.2020
Ústecký krajský soud dnes poslal do vězení Litevce, kteří v klenotnictví v Teplicích odcizili luxusní...
14.6.2020
Novým senátorem za Teplicko byl dnes zvolen teplický primátor Hynek Hanza (ODS). Ve finále doplňovacích...
8.6.2020
Případ nenávistných komentářů pod fotografií teplických prvňáků se protahuje. Soudu se ani dnes nepodařilo vyslechnout...
8.6.2020
Lázeňské město zrušilo poplatek za pobyt. Teplice tím chtějí přispět k oživení turismu. Magistrát odpustil...
Reklama