Stavbou Ústeckého kraje 2018 je hvězdárna v Teplicích

Stavbou Ústeckého kraje za rok 2018 se stala rekonstrukce Severočeské hvězdárny a planetária v Teplicích. Přihlašovatel stavby, hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM), získal finanční odměnu 30.000 korun.

Na druhém místě skončila Palachova ulice v Litoměřicích za revitalizaci, od kraje dostala firma Projekce dopravní Filip 20.000 korun. Třetí místo obsadila Mateřská škola ve Staré ulici v Ústí nad Labem, přihlašovatel 3+1 architekti dostal 10.000 korun. Vítěze vyhlásil Zbyněk Pěnka z lesní hospodářské komory v Litoměřicích.

FOTO: Hvězdárna Teplice

Hvězdárna Teplice - 169_876Hvězdárna Teplice - 169_878Hvězdárna Teplice - 169_911Hvězdárna Teplice - 169_889Hvězdárna Teplice - 169_880

Letos se vítěz vyhlašoval podeváté. Příští rok se vyhlásí stavba desetiletí, řekl dnes Pěnka na tiskové konferenci Stavebního fóra. Finanční odměny získá podle Pěnky vždy ten, kdo stavbu do soutěže přihlásí, přihlašovatelem může být kdokoli, i jednotliví občané.

Vítěze vybírala komise z osmi finalistů. V soutěži byla přihlášená například stavební úprava radnice ve Šluknově na Děčínsku, která získala čestné uznání. „Ta stavba měla velmi pozitivní dopad na lokalitu,“ řekl Pěnka. Čestné uznání převzalo město Šluknov.

Linky na železnici v Ústeckém kraji bude provozovat sedm dopravců

Teplická hvězdárna porotce zaujala inovativním řešením obvodového pláště, které umožnilo sjednotit celkový výraz budovy. Náklady na rekonstrukci pláště činily 25 milionů korun a šly z pokladny Ústeckého kraje, který je zřizovatelem objektu.

Třicetimilionová oprava Palachovy ulice v Litoměřicích komisi zaujala kvůli jejímu finálnímu vzezření. „Z této lokality se stal až takový secesní bulvár,“ uvedl Pěnka. Komise v hodnocení zvláště ocenila doplnění novými plochami zeleně včetně výsadby stromů.

Zemřel medvěd Nero. Návštěvníci ho v Chomutově obdivovali 22 let

Mateřská škola ve Staré ulici byla stavbou připomínající období socialismu. „Po stavební stránce je využito charakteru původní skeletové konstrukce umožňující nejen flexibilitu vnitřních prostor, ale také dodatečné naplnění požadavku na bezbariérovost komunikačních prostor v rámci objektu, což zajišťuje vestavba výtahu,“ hodnotila rekonstrukci porota.

Do osmifinále se dostala také stavba hlavního mola na Kamencovém jezeře v Chomutově nebo Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola v Teplicích s opravou vnějšího pláště budovy.

ČTK

Dnes, 08:12
Severočeští kriminalisté objevili v Litvínově na Mostecku padělané bankovky. Čtyři muži si je tiskli na...
Včera, 17:18
Vedení domova pro zdravotně postižené ve Vejprtech podezírá tři klienty z toho, že způsobili nedělní...
Včera, 09:07
Krajští kriminalisté zadrželi na třech místech v republice – ve Středočeském, Ústeckém kraji a v...
23.1.2020
Most se dočká moderního dopravního terminálu. Zahrnovat bude spojení vlaku s autobusovou dopravou. Autobusové nádraží...
22.1.2020
V zastupitelstvu Ústeckého kraje nahradí náhle zesnulého Jaroslava Kuberu (ODS) dlouholetý pracovník Památníku Terezín Tomáš...
22.1.2020
Zhruba 820.000 diváků v Ústeckém kraji se musí od 30. ledna připravit na postupnou změnu...
22.1.2020
Nemocnice ve Varnsdorfu v žádném případě nenahradí zdravotní péči poskytovanou Lužickou nemocnicí v Rumburku, mohla...
22.1.2020
Silničáři se letos vrátí na silnici I/13 v Bílině. V plánu mají rekonstrukci průtahu městem...
Ilustrační foto.
21.1.2020
O dotaci až 200 tisíc korun se mohou ucházet živnostníci v Mostě. Magistrát tím chce...
21.1.2020
Narodí se a už druhý den má rodný list. Méně starostí a běhání po úřadech...
Reklama