Tyran pálil chlapce žehličkou a nechal jej sedět na vařícím sporáku. Co dalšího se na Ústecku odehrálo?

KRÁTCE. Až výjimečný trest hrozí obžalovanému otčímovi. Tříletého chlapce z Loun podle obžaloby utýral. Co dalšího se odehrálo v září v severních Čechách? Obec Kryry nesouhlasí s budováním nádrže. Ústecký kraj se také potýká s úbytkem prvňáků.

Padne trest za smrt tříletého chlapečka z Loun

Až výjimečný trest hrozí obžalovanému otčímovi. Tříletého chlapce z Loun podle obžaloby utýral. Jeho jednání bylo surové. K bití používal dlaně, vařečku, pálil chlapce cigaretami, žehličkou, posazoval na sporák, kousal, sprchoval studenou vodou nebo nechával klečet s nataženýma rukama, na které mu pokládal knížky. Verdikt má padnout začátkem října.

Kryry kritizují nádrž

Povodí Ohře plánuje nad městem Kryry na Lounsku výstavbu víceúčelové vodní nádrže, která by zásobovala Lounsko a Rakovnicko vodou v době sucha. Nádrž s objemem vody téměř osm milionů metrů krychlových bude stát odhadem 1,7 miliardy korun. Nádrž zabere hlavně zemědělskou půdu. Vlastníci pozemků jsou většinou proti. Starosta Kryr Miroslav Brda projekt kritizuje.

Litoměřice vytvořily rekord

Litoměřice se zapsaly do České knihy rekordů v hromadném přípitku vínem. V rámci oslav 800 let od založení pozvedlo najednou číše s místním bílým vínem 2141 lidí. Překonán byl tak dosavadní, pět let starý rekord z Mikulova, čítající zhruba pětistovku lidí. Skleničky lidem nalévali číšníci s cisternami vína na zádech. Účastníci přípitku museli vydržet nevypít obsah až do okamžiku, kdy zazněl pokyn k přípitku. Po sečtení někteří v oslavách pokračovali.

Klesá počet prvňáků

O 449 prvňáčků méně než loni nastoupilo letos do školních lavic. První třídy mají v současnosti v celém Ústeckém kraji 8051 dětí. Počet dětí v ZŠ v kraji klesá již třetím rokem. V roce 2017 bylo prvňáků 8900. Kapacity škol jsou dostatečné. V krajském městě rodiče nemuseli prvňákům obstarávat výbavu, již několik let ji nakupují školy. Radnice z rozpočtu každoročně uvolňuje na vybavení jednoho žáka první třídy 2000 korun. Letos je prvňáčků podle mluvčí magistrátu Romany Macové zhruba 1000. V Mostě se učitelé věnují 627 prvňákům, před rokem jich bylo 659. Děčín má 11 základních škol, do nichž nastoupilo 510 prvňáků.

(mim, ČTK)

 

4.5.2021
Okresní soud v Chomutově zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
26.4.2021
Chomutovský okresní soud dnes zahájil hlavní líčení ve věci podpálení soukromého automobilu náměstka chomutovského primátora...
1.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
1.4.2021
Poslední březnový den hostila chomutovská Městská sportovní hala druhý zápas minisérie o páté místo, v...
29.3.2021
Poslední březnovou neděli odstartovala v RENOMIA ŽBL minisérie o páté místo, v níž chomutovské Levhartice...
27.3.2021
Krátce poté, co chomutovské basketbalistky zdolaly SBŠ Ostrava a vybojovaly si možnost hrát o konečné...
27.3.2021
Třiadvacetiletý Chomutovský taxikář Viktor M. (†23) měl potíže s dechem, bolest na hrudníku a brněla...
25.3.2021
Čtyři dny po domácí výhře nad SBŠ Ostrava vyrazily chomutovské basketbalistky do hájemství soupeřek, kde...
21.3.2021
Chomutovské basketbalistky vstoupily první jarní den roku 2021 do bojů o konečné umístění v RENOMIA...
10.3.2021
I přesto, že mužské áčko Levhartů odehrálo poslední utkání na začátku října, tak teď hlásí...
8.3.2021
V centrálním výběhu chomutovského zooparku už nebude tak smutno. K osamocenému pižmoňovi Saamikovi se po...
Reklama