7℃
Dnes je 18. říjen , svátek má Lukáš

Tip na výlet: Jeden den v lipenském resortu určitě nestačí. Dnešní zastávka – Království lesa

Další fotky

Málokteré místo nabízí tak pestré volnočasové vyžití po celý rok, jako okolí Lipenské přehrady. In-line bruslení, cyklostezky, Stezka korunami stromů, celoroční bobová dráha.

Reklama

Zábavný přírodní park v Lipně nad Vltavou je podle slov Vojena Smíška, zástupce lipenského resortu, nejvyhledávanější atrakcí pro děti i dospělé. „Díky desítkám akčních atrakcí tady prožijí den plný legrace, ale také poučení.“ Kromě zábavy je tu i mnoho interaktivních stanovišť, kde se dozvědí užitečné informace o lese a životě v něm.

Vícegenerační vyžití

Království lesa otevřelo své brány letos v dubnu. Bezpečná lanová centra připomínají pěšinky lesních zvířátek. Děti mohou zkoumat a objevovat celý den tajemství přírody. „Království lesa je zážitkový park, kde se při hraní zároveň učí rozeznávat stromy nebo poznávat druhy dřeva. Rodiče je mají na dosah a současně mají jistotu, že se nikde nezaběhnou,“ říká Vojen Smíšek. „Tvůrce areálu se inspiroval životem a pohybem veverek, kun, plchů, jezevců nebo lišek, kteří v lese žijí. Současně bylo jeho cílem umožnit návštěvníkům do tajemství skrytého v zeleni.“ A zatímco děti skotačí, rodiče mohou relaxovat na čerstvém vzduchu nebo si užívat v klidu piknik.

Ztratit se? Hravě!

Nová oáza na Šumavě je zasvěcena hrám, dovádění a zdokonalování pohybových schopností. Co by nám nemělo chybět, je dostatek energie a dobré boty. Můžeme se zabydlet v bludišti mezi mladými stromky, hravě se ztratíme v mraveništi, nebo si na velké trampolíně vyskočíme až k větvoví vzrostlých stromů. „Všechny herní prvky jsou certifikované a promyšleně spojují zábavu s poznáním rozmanitých podob šumavské přírody,“ vysvětluje Smíšek. A když si náhodou vezmeme malou svačinu, nevadí. V areálu se můžeme pohodlně občerstvit u kiosků a za zpěvu ptáků načerpat sílu k dalším dobrodružstvím.

Můžeme si lámat hlavu s poznáváním stop zvířecích obyvatel a pochopíme zákonitosti života lesního společenství. Zábavné je zahrát si na originální dendrofon – spolehlivě naladěný hudební nástroj pracující s akustickými vlastnostmi akátového dřeva. Nahlédneme do hmyzího hotelu, okusíme život v duté kládě a můžeme si vyzkoušet hmatový chodník. „Ze zkušenosti vím, že se po něm děti dokážou procházet dlouhé minuty. Netušil jsem, že některé nikdy nestály bosou nohou na mechu,“ vzpomíná Smíšek na malé návštěvníky z Prahy, kteří něco podobného ještě nikdy nezažili.

Něco navíc…

Co ale spolehlivě rozzáří všechny tváře bez rozdílu věku, jsou kozičky ve výběhu hned za hlavní bránou. Nechají se pohladit i nakrmit, ale pouze granulemi, které se dají koupit v blízkém dávkovači. A protože je dnešní doba elektronická, je tu k dispozici E.ON chytrá lavička, jedna z prvních v republice. Je solární, vysílá wifi a má k dispozici USB na dobití telefonu.

FOTO: Království lesa Lipno

Království lesa Lipno - království_3aKrálovství lesa Lipno - království_2Království lesa Lipno - království_9Království lesa Lipno - království_4Království lesa Lipno - království_1
Další fotky
Království lesa Lipno - království_5Království lesa Lipno - království_6Království lesa Lipno - království_7Království lesa Lipno - království_8Království lesa Lipno - království_10Království lesa Lipno - království_11Království lesa Lipno - království_12Království lesa Lipno - království_13Království lesa Lipno - království_3

Dlouhý rozhovor s Vojenem Smíškem přinesl týdeník Naše rodina v čísle 24 v roce 2018.

Včera, 17:30
Mašinérie Hitlerovy Třetí říše by nemohla vzniknout, existovat a rozvíjet se bez systému a řádu,...
Včera, 16:00
Každého potká v životě bolest a smutek. Přestože se jedná o normální, zdravé emoce, vyžívat...
Včera, 14:00
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Včera, 14:00
Velké Karlovice nabízejí spoustu zážitků, navíc leží v krásné přírodě Javorníků a Vsetínských Beskyd.
Včera, 11:30
Přitom na to měla plné právo. Marie Alexandrovna Romanovová, jediná dcera ruského cara Alexandra II., se...
Včera, 10:00
25. srpna 1845 se narodil v Mnichově Maxmiliánu bavorskému a jeho ženě Marii syn, jenž...
Včera, 08:00
Jezdit do Paříže za učením je už stopadesátiletou tradicí českých výtvarníků. Žádný jiný ale tak...
16.10.2019
Moani Lunga postoupil vpřed. Popadl z otrokářových rukou naběračku, vnořil ji do nádoby, vyňal ji...
16.10.2019
Enver Halil Hodža (albánsky Enver Hoxha, 16. října 1908 – 11. dubna 1985) pocházel ze zámožné muslimské rodiny a od svého strýce...
16.10.2019
Hrdina od Zborova, jeden z nejvlivnějších českých důstojníků za druhé světové války, divizní generál. Hned...
16.10.2019
Zámek Brandýs nad Labem patří k významným renesančním památkám. Původně se jednalo o gotický hrad...
Reklama