16℃
Dnes je 24. červenec , svátek má Kristýna

Tip na výlet: Užije si celá rodina. Přinášíme kočárkové trasy na Východní Moravě

Rodiny s dětmi v kočárku hledají obvykle trasy výletů obtížně. Máme hned dvě místa, která jsou pro rodiny s dětmi v kočárku přímo určená a navíc slibují i poznání mnoha zajímavostí.

Reklama

Prvním tipem na výlet směřujeme na rovinatou Hanou, do Chropyně, malého města nedaleko Kroměříže. Rybník vroubený rákosím, vodní ptáci, zejména hejna bílých racků, romantický lovecký zámeček a kolem vzrostlé stromy poskytující příjemný stín. Takovou idylku nabízí výlet kolem Chropyňského rybníka po místní naučné stezce. Auto zaparkujete na parkovišti před kostelem, který se nachází v samotném sousedství zámečku. A jste zároveň na místě, kde začíná naučná stezka kolem Chropyňského rybníka, který je už od roku 1954 národní přírodní památkou.

Stezka nabízí hned několik zastavení s informačními panely, díky kterým se dozvíte spoustu zajímavých informací o historii městečka, vzniku rybníku a také o tom, co roste a žije v něm i na jeho březích. Kromě početného racka chechtavého, který zde má jedno z nejoblíbenějších hnízdišť v České republice, tady můžete zahlédnout také několik druhů kachen či dalších vodních ptáků, břehy lemují topoly, vrby a olše.

Tip na výlet: Za legendou obuvnictví. Jeden den s Baťou

Výlet je vysloveně šitý na míru pro rodiny s malými dětmi, které si mohou odpočinout nebo se pobavit na jednom ze zastavení naučné stezky, které je vybavené herními prvky. Větší děti zaujmou vyhlídkové ptačí pozorovatelny. Nabízí se také prohlídka zámku Chropyně se zajímavými sbírkami, děti mohou zajímat historické zbraně, brnění či pověst o hanáckém králi Ječmínkovi.

Kdo má raději kopcovité terény, vyrazí do valašské obce Vysoké Pole v přírodním parku Vizovické vrchy. Je zde čistý vzduch a voda ze studánek, kterou můžete pít. Přímo z centra Vysokého Pole vedu dvě speciální kočárkové trasy vyznačené dřevěnými směrovkami, kratší, dlouhá jen 1,5 km, míří k poutní kapli Panny Marie Vysocké a k nedaleké vodní kapličce u studánky s čistou, zdraví prospěšnou vodou, která podle staletí předávané pověsti, pomáhá zejména při nemocech dětí.
Součástí této kočárkové trasy je naučná Stezka zdraví, včetně záhonků s bylinami, které pomáhají zdraví navrátit či upevnit.

Uvařte si z pampelišek. Jsou z nich skvělé sušenky, polévka, řízky i rizoto

Delší trasa je vhodná pro sportovně laděné rodiny. Má v jednom směru 4,5 km, a zavede vás k památníku vypálené obce Ploština. Jde se mírně do kopce, ale krajina je poutavá, například budete míjet statek, který možná znáte z populárního televizního seriálu Ranč u Zelené sedmy. A v cíli trasy si připomeňte oběti II. světové války – na zničenou Ploštinu a 24 zmařených životů.

 

Včera, 17:30
V protektorátu Čechy a Morava nebylo nenáviděnějšího nacisty než Karla Hermanna Franka. To on stál...
Včera, 17:09
Pražský magistrát stále hledá místo pro umístění Slovanské epopeje. V současné době prověřuje prostory, které...
Včera, 16:00
Pamatujete si ještě na Moniku Lewinskou? Jako stážistka byla po vůli americkému prezidentovi Billu Clintonovi...
Včera, 14:00
Zákolany u Kladna jsou u starší generace neodmyslitelně spjaty s dělnickým hnutím. Ladislav Zápotocký –...
Včera, 11:30
Což je záliba pro kapitána dopravního letadla trochu neobvyklá. Robert „Bob“ Pearson ovšem miluje létání...
Včera, 11:03
Kouzelné Jižní Čechy patří k nejvyhledávanějším oblastem České republiky. Tato dvě místa nedaleko Českých Budějovic...
Včera, 10:24
Ringhofferovi byla pražská německá rodina podnikatelů a průmyslníků. Zprvu vyráběli pivovarské a cukrovarnické zařízení, později...
Včera, 10:00
Na zahrádce všechno kvete a bují. Za pár týdnů budeme sklízet například první rajčata. Aktuálně...
Včera, 08:30
Obliba velkých i malých pivovarů je stálá a tak není divu, že sou často cílem...
Včera, 08:00
Známý americký spisovatel a humorista Mark Twain prohlásil: „Kdyby bylo možno zkřížit člověka s kočkou,...
Reklama