6℃
Dnes je 20. březen , svátek má Světlana

Tohle není žádná Matějská aneb nejšílenější atrakce světa. Troufli byste si?

Další fotky

Řetízkáče na Matějské nejsou to pravé a i ta nejrychlejší centrifuga s vámi nic nedělá? Pak je nejspíš potřeba vydat se za adrenalinem do světa. Co třeba pád ze 120 metrů nebo zrychlení z nuly na rychlost 217 km/h během 2,5 sekundy? Podívejte se na ty nejšílenější pouťové atrakce světa.

Reklama

Schumacherova F1

Pokud máte rádi vítr ve vlasech, ideální horskou dráhu nabídne Abú Dhabí. Je to nejrychlejší dráha světa vůbec a jmenuje se Formula Rossa. Návštěvníci si z ní mají odnést takový pocit, jaký zažívají piloti závodu Formule 1 na vlastní kůži. Na 240 km/h zrychlí za necelých 5 sekund a její start připomíná start F1, brzdění dosahuje stejného přetížení (až 4,8 G). Za podobným zážitkem nemusíte ani tak daleko. V německém Norimberku mají podobnou rychlodráhu. Ring°racer dostane váš vozík na rychlost 217 km/h za 2,5 sekundy.

Na Výstavišti začala Matějská pouť, nabídne stovku atrakcí

Pád ze 120 metrů

Vyhlídka ze 120 metrů a potom volný pád k zemi. Giant Drop, který mají v Austrálii, uveze 14 cestujících. Nejprve je nechají kochat se neskutečným výhledem a v nestřeženém okamžiku se řítí k zemi rychlostí 161 kilometrů v hodině, šest a půl sekundy ve stavu bez tíže. Konstrukce oceli a betonu stála 16 milionů dolarů.

Kolotoč čtvrt kilometru nad zemí

Pokud se raději zatočíte na kolotoči, vydejte se do Vegas. Na tamní nejvyšší budově je ve výšce 276 metrů nad zemí zavěšený kolotoč s několika rameny. Devatenáctimetrové mechanické rameno vynese do prostoru několik dvousedaček, které se otáčejí. Celé Las Vegas máte jako na dlani. Otázkou je, jestli si pohled stihnete vychutnat, protože tato chobotnice se otáčí rychlostí 64 kilometrů v hodině.

Matějská se může jít zahrabat! Lunapark Eden měl pětikilometrovou horskou dráhu

Nejvýše položenou houpačku zase najdete v Amsterdamu na střeše budovy A’DAM Toren. Atrakce s názvem Over The Edge (Přes hranu) vám vymrští nohy přes okraj budovy ve stometrové výšce.

FOTO: Nejšílenější atrakce světa

Nejšílenější atrakce světa - Las Vegas, kolotočNejšílenější atrakce světa - Las Vegas, kolotočNejšílenější atrakce světa - Las Vegas, kolotočNejšílenější atrakce světa - houpačka, AmsterdamNejšílenější atrakce světa - horská dráha, six glags
Další fotky
Nejšílenější atrakce světa - giant drop, atrakceNejšílenější atrakce světa - ferrariNejšílenější atrakce světa - formula-rossa_1Nejšílenější atrakce světa - horská dráha

Disko a plamenomety

A pokud je vám i tohle málo, navštivte americký park Six Flags v New Jersey. Na jednom místě je těch adrenalinových nej hned několik. Kromě obdoby australského Giant Dropu, kterému se říká Zumanjaro: Drop of Doom, tu mají první 4D horskou dráhu X2. Sedadla jsou umístěna na obou stranách koleje, z nichž každá má samostatnou schopnost otáčet se kolem dokola 360 stupňů. Má zvukový systém a plamenomety.

 

Před 36 minutami
Většina žen ještě stále nenosí tu podprsenku, která odpovídá jejich velikosti. Navíc většina žen nemá...
Před 2 hodinami
Před 121 lety (20. března 1898) zemřel ruský grafik a malíř Ivan Ivanovič Šiškin. Svému...
Dnes, 14:00
Chcete si dát jarní detox a hledáte i ty méně známé rady? Určitě nezkoušejte trik...
Dnes, 12:55
Jozef Kroner natočil 57 filmů, přes stovku televizních filmů a inscenací, 14 seriálů. Jeho celoživotní...
Dnes, 11:30
K útoku touto bojovou chemickou látkou na cestující tokijského metra došlo 20. března 1995. I...
Hana Benešová v Olomouci
Dnes, 10:00
První dáma, kterou lidi zbožňovali. I když odmítala novináře a lidé o jejím soukromí příliš...
Dnes, 09:35
Bydlení v hlavním městě je stále oblíbenější, o čemž svědčí nejenom budování mnohých nových projektů....
Dnes, 08:00
Kdo by jako dítě nechtěl mít doma koně, lva, tygra, slona nebo žirafu? Nebo rovnou...
Včera, 17:30
Nestává se často, aby letadlovou loď málem potopilo jediné nepřátelské letadlo. USS Franklin měla mimořádnou...
Včera, 16:00
Podle průzkumu více než dvě třetiny řidičů zažily v posledních pěti letech technický problém, kvůli...
Reklama